Deváté kolo Chodské hokejové ligy přineslo zajímavý zápas mezi prvním a třetím celkem průběžné tabulky. Podle ohlasů hráčů i fanoušků Dílů se dalo čekat, že třetí celek Staňkovany potrápí. Tento dojem divákům sobotního utkání vydržel pouze během první třetiny. Zbytek zápasu ovládli Staňkovští.

HC Díly – HC Tempo Staňkov
2 : 7 (0:1, 1:4, 1:2)

Začátek utkání zvládli lépe hráči Staňkova, když se již v první minutě prosadil Tomáš Nový nádhernou bekhendovou střelou pod víko dílské brány. Utkání mělo od počátku vysoké tempo, které vydrželo až do konce zápasu. V první třetině měli hráči Dílů o něco více ze hry, ale i přes mnoho šancí na obou stranách se již do konce třetiny skóre nepohnulo.

Hned ve třetí minutě druhého dějství měli domácí obrovské šance, ale skórovali opět Staňkovští, když se po střele Michala Fronka prosadil dorážkou Jiří Látal. Dvě minuty poté v přesilovce pět na čtyři Díly snížily šťastnou střelou, která se odrazila od kalhot vlastního hráče za záda bezmocného Jana Brožovského. Hra byla dále velmi vyrovnaná a hráči obou mužstev měli velké množství šancí. Díly se snažily srovnat skóre, ale ve 22. minutě přišel rozhodující náskok Staňkova, když se střelou po ledě prosadil Petr Hoffman a minutu nato prokázal perfektní orientaci před bránou soupeře Tomáš Škarda a zvýšil vedení Staňkova na 4:1. Gólový účet této třetiny uzavřel svojí druhou brankou Petr Hoffman, když po návratu z trestné lavice proměnil samostatný únik po krásné přihrávce Tomáše Škardy.

Závěrečná třetina začala opět využitou bleskovou kombinací staňkovské druhé pětky. Tomáš Škarda nádherně uvolnil Tomáše Nového a ten zasunul puk do odkryté svatyně domácích. Ve 36. minutě se rozehráli Dílští přesilovku pět na tři, kterou zakončili tečovanou střelou mimo dosah staňkovského gólmana. Poslední branku utkání zaznamenal ve 39. minutě v tomto utkání výborně hrající Karel Tomášek a stanovil gólový účet zápasu na konečných 7:2 pro Staňkov. Utkání bylo ukončeno tři a půl minuty před koncem hrací doby, opět z důvodu vypršení doby pronájmu ledové plochy. I přes velký počet vyloučených na obou stranách se odehrál tento zápas vcelku korektně. Dílští si tak museli nechat zajít chuť na to, že Staňkov porazí, jak naznačovali po předchozím kole.

Staňkovský trenér Zdeněk Mergl k zápasu řekl: „V dnešním zápase nemohu vyzdvihnout nikoho zvlášť, hra byla kompaktní, cílevědomá, na základě sloučené obrany která zahrála velmi dominantně ve všech formacích. Poprvé se projevil bojovný duch a myslím, že to byl základ úspěchu. Mužstvo má natrénováno a začíná pomalu proměňovat svoji tréningovou dřinu v herní realitu. Myslím, že skončilo herní hledání a začala kompatibilita celého mužstva. Děkujeme staňkovským fanouškům, kteří se dostavili v hojném počtu, za velkou podporu v hledišti.“

Vedoucí mužstva HC Díly Vladislav Buršík zápas okomentoval: „Od tohoto duelu jsem čekal více, ale odehráli jsme velice špatný zápas. V první třetině nás zaskočil gól, který padl vzápětí po počátečním hvizdu. Po zbytek třetiny jsme ale se Staňkovem drželi krok a bohužel nedokázali proměnit ani jednu šanci, kterých bylo požehnaně. Druhá třetina byla asi rozhodující. Po gólu Staňkovských jsme snížili náskok při přesilovce. Bohužel při dalším přečíslení jsme přišli o puk a Tempaři v oslabení zvýšili náskok na 3:1. V tu chvíli to naši nejspíš vzdali a do konce třetiny se nedokázali prosadit. V posledním dějství jsme chtěli náskok snížit, ale po dalším inkasovaném gólu bylo rozhodnuto a do konce utkání jsme se snažili kontrolovat skore.“

Branky Staňkova: 2x Tomáš Nový, 2x Petr Hoffman, Jiří Látal, Tomáš Škarda, Karel Tomášek, Vyloučení: Josef Falout - 4 min., Vojtěch Němec - 4 min., Petr Hoffman - 2 min., Ladislav Kabourek - 2 min., Miroslav Kalivoda - 2 min.

Sestava HC Tempo Staňkov:
brankář – Brožovský Jan, 1. útok – Němec Petr – Látal Jiří – Hoffman Petr, 2. útok – Kalivoda Miroslav – Nový Tomáš – Škarda Tomáš, 3. útok – Bombala Jan – Blacký Radek – Blacký Pavel – Tomášek Karel, 1. obrana – Liebl Jiří – Fronk Michal, 2. obrana – Němec Vojtěch – Falout Josef, 3. obrana – Raška Luboš - Kabourek Ladislav, trenér – Mergl Zdeněk