Extraligový lídr padl s desátými Pardubicemi 2:3 po penaltovém rozstřelu.  Jediný a rozhodující nájezd proměnil Petr Sýkora. Přitom úterní zápas svátečního  33. kola zahájili Indiáni před více než sedmi tisíci diváky sebevědomě. V první třetině měli škodováci převahu, spoustu šancí, jenže dlouho jen míjeli pardubickou branku.  Brankáře hostů Kacetla nepřekonal po kombinaci ani Stach a Kaňákovu ránu z dálky zastavila tyč. Až v závěru třetiny sice Plzeň nevyužila první přesilovku, ale udržela se v útočném pásmu a po Skleničkově přistrčení napálil puk pod horní tyč Denis Kindl. Hosté ale ještě do přestávky srovnali, když v početní výhodě vymetl Treille  růžek Svobodovy svatyně.

Druhá část už byla vyrovnanější, dál však dominovali oba brankáři. Po polovině zápasu ale  Indiáni vystupňovali svůj  tlak, hosté přehnali obranné zákroky a Plzeň hrála sto  sekund pět na tři. Výhodu proměnil ranou z voleje nejlepší střelec soutěže Mertl (21. gól v sezoně). Jenže Plzeň už další zásah nepřidala, naopak bojovní hosté díky Rolinkově zásahu znovu vyrovnali. Pardubičtí sahali dokonce po třech bodech, ale Cardwell trefil tyč a při dalších šancích skvěle zasáhl Svoboda. Také Škodovka se snažila ještě zápas rozhodnout, ale v zakončení dál selhávala.

O utkání rozhodly až nájezdy. Pardubice vyhrály v Plzni 3:2.Zdroj: Deník / VAIZ Zdeněk

O vítězi tak rozhodly až nájezdy. V páté sérii nedosáhl Svoboda na Sýkorovu kličku do bekhendu, následně Stach neuspěl fintou ala Forsberg a Pardubičtí brali i druhý bod.

„Do Plzně jsme jeli  s pokorou. Pořád jsme dotahovali náskok soupeře, ale kluci to poctivě odpracovali. V nájezdech se potom štěstí přiklonilo  k nám,“ hodnotil utkání pardubický asistent Pavel Marek.

Plzeňský trenér Ladislav Čihák uznal, že soupeř dobře bránil. 

Hlasy trenérů  
Ladislav Čihák (Plzeň): Soupeř velmi dobře bránil, měl nebezpečné výpady dopředu. Dobře bránili střední pásmo. Na zadních mantinelech jsme prohrávali souboje, vhazování nám nešlo. Snaha tam byla, ale v osobních soubojích jsme neuspěli. Nájezdy jsou i o štěstí. Zápas se postupně vyvíjel. Čím déle držely Pardubice kontakt, tím více ožívaly. Je logické, že v Plzni se ty týmy soustředí na defenzivu. My jsme loni hráli taky tak. Nejsme takový tým, abychom to válcovali všech 52 kol. Nechci říct, že jsme hráli špatně, ale musíme se zlepšit v osobních soubojích. V play-off to bude rozhodovat.

Pavel Marek (Pardubice): Chci poděkovat celému mužstvu za dnešní výkon. Přijeli jsme s pokorou, ale chtěli jsme být aktivní a získat tady nějaké body. Pořád jsme dotahovali, Plzeň byla dvakrát ve vedení. Kluci to poctivě odpravovali. V nájezdech je to loterie a štěstí se přiklonilo k nám. Trončinský? Řešili jsme problémy se sestavou. Hráli jsme s tím, co jsme měli. Je technicky velice zdatný, schopný hrát na každém postu. Je to pro nás do budoucna dobrý poznatek, že pokud se něco stane, můžeme ho využít i jinde.

Plzeň hraje ve čtvrtek v Chomutově a rok zakončí v sobotu domácím zápasem s Jihlavou.

Marek Rubner (v modrém dresu) měl nabitý týden. V úterý hrál za juniory a ve středu a v pátek za A tým.
Mladší dorost Indiánů vyhrál i v oslabené sestavě. Junioři znovu první