Brno - Sparta 2:1

Výhru Komety zařídil uzdravený útočník Luboš Horký, který dal oba góly. Za Spartu snížil při power play Miroslav Forman. BV tabulce zůstaly oba celky na svých pozicích, Pražané sedmí a Brňané devátí.

Hokejisté Komety hostili Spartu.
Další cenný zářez Brna. Čiliak zkrotil Spartu, výhru zajistil navrátilec

Branky a nahrávky: 17. L. Horký (A. Zbořil, Kollár), 55. L. Horký (Kollár, A. Zbořil) - 59. M. Forman (R. Horák). Rozhodčí: Hradil, Kika – Pešek, Malý. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Brno: Čiliak - Roth, Bartejs, L. Doudera, Kučeřík, Tansey, Gulaši, Fajmon - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, A. Zbořil, Kollár - Šik, Malý, Šalé - Dočekal, Rákos, Vincour. Trenér: Kalous.
Sparta: Machovský - Tomáš Dvořák, Matuškin, T. Pavelka, Polášek, Moravčík, Jurčina, Mikliš - D. Kaše, R. Horák, E. Thorell - Z. Doležal, Chlapík, M. Forman - Šmerha, D. Vitouch, Prymula - Dvořáček, Stoljarov, J. Strnad. Trenéři: Jandač a M. Hořava.

Mladá Boleslav - České Budějovice 4:1

Hokejisté Mladé Boleslavi se radovali z úspěchu po sérii šesti porážek. Motor naopak našel přemožitele poprvé po sedmi vítězstvích. Bruslařský klub se střelecky probudil poté, co za předchozí tři zápasy dal jedinou branku.

Tipsport extraliga, 53. kolo: BK Mladá Boleslav – Motor České Budějovice
Konečně! Boleslav zlomila černou sérii, když rozebrala Motor

Branky a nahrávky: 2. Kantner, 13. O. Najman (Lintuniemi, P. Kousal), 34. Lunter (Ševc), 60. D. Šťastný - 40. Koláček z trestného střílení. Rozhodčí: Sýkora, Veselý - Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:7 navíc Jánošík - D. Voženílek oba 5 min., Štich 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 928.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Jánošík, Pláněk, Pýcha, Fillman, Lintuniemi, Bernad - D. Šťastný, Kotala, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Kantner - J. Stránský, Fořt, A. Raška - Závora, Bičevskis, Flynn. Trenér: R. Rulík.
České Budějovice: Strmeň - Vráblík, Štencel, Piskáček, Percy, Bindulis, Šenkeřík, Štich - Valský, J. Novotný, D. Voženílek - Vondrka, Pech, Abdul - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - J. Ondráček, Koláček, Holec. Trenér: Modrý.

Pardubice - Hradec Králové 1:4

Hokejisté Mountfieldu vyhráli ve čtvrtém východočeském derby této sezony 4:1 a oplatili soupeři prohru z předchozího vzájemného souboje. Hosté vedli na ledě Dynama 4:0, Pardubice se prosadily až v závěru druhé třetiny. Za Hradec dvakrát skóroval Jakub Lev.

Hokejové utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v červenobílém) a HC Mountfield Hradec Králové (v bíločerveném) pardudubické enterie areně.
Dynamo si nasadilo čapku neviditelnosti. Na pardubickém ledě byl jen Hradec

Branky a nahrávky: 40. Říčka - 2. Perret (F. Pavlík, Jergl), 11. Lev (McCormack, Oksanen), 23. Ščerbak, 37. Lev (McCormack, Oksanen). Rozhodčí: Pešina, Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Pardubice: Frodl - J. Zdráhal, J. Mikuš, Košťálek, Sergijenko, Petgrave, Vála, Hrádek - Cienciala, Poulíček, Říčka - Paulovič, A. Musil, R. Kousal - Blümel, Anděl, Hecl - Švyrjov, O. Roman, T. Urban. Trenér: R. Král.
Hradec Králové: F. Novotný - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Pilař, McCormack, Jank, Šalda - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Cingel. Trenér: T. Martinec.

Plzeň - Litvínov 4:3 v prodl.

Trápící se Litvínov sice po obratu ve třetí třetině sahal po tříbodové výhře, ale nakonec po vyrovnání domácích 63 sekund před koncem normální hrací doby ztratil následně i prodloužení a prohrál již podeváté z posledních deseti utkání. Plzeňským zajistil druhý bod vítěznou trefou obránce Lukáš Kaňák, jenž přidal ještě dvě asistence. Severočeši poprvé po třech zápasech alespoň bodovali a unikli čtrnáctému Kladnu na rozdíl dvou bodů.

Útočník Jan Schleiss (vlevo) poslal svým gólem včerejší zápas mezi Škodou Plzeň a Litvínovem do prodloužení, protože při power-play domácích vyrovnal na 3:3.
Škodovka porazila Litvínov až v prodloužení. Konkurenti v boji o čtyřku prohráli

Branky a nahrávky: 2. F. Suchý (J. Kindl, Malát), 15. Blomstrand (Bulíř, L. Kaňák), 59. Schleiss (L. Kaňák, Bulíř), 65. L. Kaňák (Mertl) - 14. P. Zdráhal (Hrbas, Irving), 42. Estephan (P. Zdráhal), 43. Fronk (A. Kudrna). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Gerát, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Plzeň: Pavlát - L. Kaňák, Kvasnička, Kremláček, Graňák, Budík, J. Kindl - Schleiss, Kodýtek, Blomstrand - F. Přikryl, Bulíř, F. Suchý - Malát, Mertl, M. Lang - Dufek, G. Thorell, M. Marcel. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.
Litvínov: Neužil - Irving, D. Kolář, Stříteský, Demel, Strejček, Hrbas, D. Zeman - P. Zdráhal, Estephan, M. Sukeľ - Jarůšek, Gerhát, P. Straka – M. Chalupa, Fronk, A. Kudrna - Havelka, V. Hübl, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.

Olomouc - Liberec 3:2 v prodl.

Bílí Tygři prohrávali 0:2, ale ve třetí třetině se dokázali vrátit do zápasu. Alespoň bod jim zachránil v předposlední minutě Zachar. O výhře Hanáku ale hned na začátku prodloužení rozhodl Ondrušek po asistenci Krejčího.

Olomoučtí hokejisté v 53. kole Tipsport extraligy hostili Liberec.
Kohouti i s Krejčím poklovali Tygry. Už počtvrté v sezoně!

Branky a nahrávky: 18. Navrátil (Řezníček, Kolouch), 36. Kolouch (J. Knotek, Nahodil), 61. Ondrušek (Krejčí) - 43. Ordoš (Klapka, Šmíd), 59. Zachar. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:2, navíc Navrátil - Rychlovský oba 5 min., J. Vlach 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).
Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček, Rašner - Nahodil, Krejčí, Klimek - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Kolouch, Olesz - Kunc, V. Burian, Lichanec. Trenéři: Moták a J. Tomajko.
Liberec: Kváča - Štibingr, Šmíd, Melancon, M. Ivan, Aubrecht, Derner, J. Šedivý - Klepiš, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Ordoš - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - Klapka, J. Šír, Faško-Rudáš. Trenér: P. Augusta.