Efekt, který jste mohli spatřit třeba při hokejových kláních v Pardubicích nebo v Liberci, bude od příštího ročníku extraligy k vidění také v Plzni.
K tomu spoustu dalších světelných parád. Kupříkladu vítězná vlna, běžící pod stropem haly.

Tohle vše umí osvětlení, které bylo nově instalováno v v plzeňské ČEZ Areně, stánku HC Plzeň 1929.

„A je také daleko úspornější, až o pětatřicet procent oproti stávajícímu,“ prohlašuje ředitel klubu Jaromír Zavoral a věří, že čtyřapůlmilionová inestice města se brzy zúročí.

Osvětlení totiž reaguje třeba na intenzitu denního světla, pronikajícího do haly zvenčí, a má i několik provozních variant.
„Naplno bude svítit pouze při extraligových utkáních áčka. Při trénincích, při zápasech mládežnických týmů, ale třeba i při úklidu bude patřičně ztlumeno,“ říká na vysvětlenou ředitel ČEZ Areny František Mynařík.

Ale to není zdaleka jediná novinka. Hala k nadčasovému kabátu získává stále komfortnější zázemí.
U hlavního vchodu byla zavěšena nová multifunkční tabule. „Běžně tu poběží informace o zápasech a reklamní spoty. V play off je ale možné sem v případě, že bude vyprodáno, pustit přenos z daného utkání,“ prozrazuje klubový ředitel Zavoral.
Nově jsou obloženy vchody do šaten i lože v hledišti. Podobu změnily výměnné reklamní panely pod restaurací. „Nebudou už mechanické, ale elektronické, což je daleko praktičtější i úspornější,“ říká Zavoral.

A rozšíří se také počet míst k sezení. „Zúžili jsme koridor, vyhražený pro fanoušky hostů,“ vysvětluje Jaromír Zavoral. „Těch zvlášť ze vzdálenějších měst přijíždí jen hrstka a místa pro hosty tak zela většinou prázdnotou, což byla škoda. Část jich nyní uvolníme pro naše fanoušky.“
Zároveň konstatuje, že přes zdražení vstupenek i předplatného na příští sezonu je o hokej v Plzni stále zájem.
„Momentálně je prodáno 2248 permanentek, což je zhruba stejné množství jako loni. Považujeme si toho, protože peníze od našich příznivců nám umožňují překonat léto, pro klub z ekonomického hlediska nejsložitější období,“ říká Zavoral.
Ale hokej se hlásí ke slovu, přestože Plzeň svírají momentálně tropická vedra.

V ČEZ Areně bylo včera zahájeno zamrazování plochy. Tak, aby v neděli 25. července mohli indiáni, nejlepší tým základní části uplynulé extraligy, vyjet poprvé na led. V plné zbroji tu poté budou pokračovat v přípravě na další ročník elitní soutěže. Ta pro Plzeň začne 17. září doma derby s Karlovými Vary.