„Utkání jsme naprosto nezvládli,“ zlobil se hostující trenér Milan Razým. Měl docela pravdu. Celkem tři branky padly tak, že si je do sítě poslali sami bránící hráči. O jednu se postaral Litvínov, o dvě Plzeň.

„Chtěl bych hlavně poděkovat fanouškům, vytvořili tu skvělou kulisu,“ konstatoval kouč Litvínova Jiří Kučera.

Přitom to byli spíše Západočeši, kteří byli považováni za favorita zápasu. I proto, že domácí postrádali tolik hráčů, že na střídačce ani nevěděli, jak by měli sestavu zalepit.
Dohromady jim chybělo neuvěřitelných deset hráčů! A mezi tři tyče navíc musel host z Litoměřic.

Brankář Volke přinesl týmu štěstí. Litvínov vyhrál první dějství 2:0 i díky tomu, že již po 28 sekundách za Horčičkova záda přesně mířil Černý.

Druhá třetina skončila 1:1 a na začátku té závěrečné si dal právě tento domácí útočník nešťastný vlastní gól. Ve 42. minutě tak svítilo na tabuli skóre 3:2 pro Litvínov. Právě zmiňovaný Černý ale měl schován střelecký prach opět i pro soupeře. Pět a půl minuty před koncem zvýšil na 4:2 a bylo rozhodnuto.
„Chceme se z předkola dostat do play off. Plzeň má dobrý tým, byla připravená, určitě zápas nepodcenila. My jsme do toho šli s tím, že nemáme co ztratit a musíme urvat, co jen jde. Naštěstí jsme po inkasované brance na 2:1 do konce druhé třetiny rychle přidali třetí gól,“ prohlásil litvínovský kapitán Roman Vopat.

Zato na straně hostů panovala nespokojenost. Aby ne, když Plzeň i po odpočtu bodů dokázala vybojovat šanci na vyřazovací část. „První třetina byla z naší strany špatná, pak jsme se sice zlepšili, ale pořád to nebylo ono. Musíme o dost přidat,“ řekl útočník Pavel Vostřák.

Druhá bitva série hrané na tři vítězství se v Litvínově odehrála ve čtvrtek. Třetí měření sil těchto soupeřů, které se uskuteční tentokrát v Plzni, je na programu v sobotu od 19.30 hodin.

Případný čtvrtý zápas by opět hostila v neděli Plzeň, o postupujícím se rozhodne nejpozději v úterý 1. března na ledě Litvínova.

Předkolo play off Tipsport extraligy, 1. zápasy (středa): Litvínov – Plzeň 4:2 (2:0, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 1. Černý (Vopat), 11. Stříteský (Jánský), 40. Lukeš (Švarný, Jánský), 55. Černý (Jareš) - 38. Vostřák (Straka), 42. Vostřák. Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. Diváci: 5745. Stav série: 1:0.

Litvínov: Volke - Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka - Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Heinisch, Lukeš - Majdan, Gerhát, Rindoš - Maxa, Kafan, Zavřel.
Plzeň: Horčička - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Modrý, Benák, Frolo, Dresler - Vostřák, Straka, Vlasák - Stránský, Jan Kovář, M. Heřman - Lammers, Slaney, Johnson - T. Rachůnek, Plášek, Dvořák - Petruška.

Slavia Praha – Karlovy Vary Vary 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0). Branky: 20. Vašíček, 42. P. Jelínek, 51. Krejčík, rozhodující nájezd T. Svoboda - 6. T. Klíma, 18. Kumstát, 34. Kumstát. Rozhodčí: Šindler, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 3956. Stav série: 1:0.