První velkou šanci měli domácí ve 12. minutě, když Steiner vystihl rozehrávku hostů. Do úniku poslal Kajera, tomu ovšem před mosteckým brankářem Melicharem sjel kotouč z hole a Melichar puk mířící doprostřed branky bez problémů kryl. V 18. minutě mohli skóre otevřít i hosté. Domácí gólman Sedláček už ležel po první střele hostů na zemi, Bíza však prázdnou domácí branku přestřelil.

Skóre se neměnilo ani ve druhé třetině. Nic na tom nezměnilo ani trestné střílení, které ve 23. minutě neproměnil klatovský Pavlis, domácí po teči Tauše zase zachránila tyčka. Na první gól si diváci počkali až do 50. minuty, kdy Most po pouhých deseti sekundách využil přesilovky. Domácí ovšem odpověděli o necelou minutu později, když se také v přesilovce trefil Sullmann. V 55. minutě domácí oslabil Fiala, který dostal dvě minuty plus deset minut osobní trest a Most přesilovky dokonale využil. Na začátku 57. minuty prostřelil Sedláčka Kadela a hosté šli necelé čtyři minuty před koncem do vedení. Postup Mostu do finále play off pak pojistil ještě 15 sekund před koncem do prázdné branky Klatov Vrtek.

„Je to škoda. Chtěli jsme to protáhnout ještě dál, manšaft byl dobrý. Ale na jeden gól se nedá postoupit. Bohužel jsme ve druhé třetině nevyužili několika samostatných nájezdů ani trestného střílení, ve třetí třetině to bylo už vabank. Když jsme ubránili všechna ta dvojnásobná vyloučení, tak jsme mysleli, že to kluky „nakopne“, ale bohužel, nevyšlo to. Hráči jsou teď hodně smutní, chtěli jsme hrát dál, byla to výborná sezona, lidi skvělí, škoda. Musíme ale sportovně uznat, že celkově byl Most o něco lepší,“ uvedl po zápase klatovský trenér Michal Straka.

SHC Klatovy - HC Most 1:3 Třetiny: 0:0, 0:0, 1:3. Branky a nahrávky: 51. Sullmann – 50. Havlíček (Havlůj), 57. Kadela (Slavíček, Havlůj), 60. Vrtek (Havlůj). Vyloučení: 12:8 navíc Fiala (KLT) 10 minut OT nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Sestava Klatov: Sedláček, (Jež) – Fiala, Růžička, Sullmann, Bastl, Kašpar, Mainer, Zeman, Hucl, Vondryska, Kajer, Hošťálek, Špaček, Steiner, Kepl, Trojan, Švík, Hobl, Kocman, Pavlis, Čuban.