Obě mužstva proto jakoby zapomněla na obranu a pustila se rovnou do útoku, a tak byl k vidění doslova brankový uragán. Hned z první akce udeřily Příkosice, když se jejich osamocený útočník ocitl před brankou domácích – 0:1. Staňkov však za tři minuty obrátil skóre ve svůj prospěch. Nejprve se prosadil po samostatné akci Jiří Látal střelou do horního růžku soupeřovy branky – 1:1, následně v přesilové hře vystřelil Karel Tomášek a vyražený puk David Dvořák pohotově bekhendem přehodil přes beton hostujícího gólmana – 2:1. Příkosice ještě v téže minutě vyrovnaly na 2:2, ale v následující minutě šel opět do vedení Staňkov po akci Tomáše Nového a přesném zakončení Látala – 3:2. V jedenácté minutě se ale dokázali hosté dvakrát přesně trefit a opět strhli vedení na svoji stranu – 3:4. Za další dvě minuty však zatáhl puk do útočné třetiny staňkovský Dvořák, přihrál Tomáškovi, který opět vyrovnal na 4:4.

Hned v úvodní minutě druhé části hry poslal staňkovský Tomáš Přibyl povedenou akcí z levé strany Tempaře do vedení 5:4, které vzápětí navýšil na 6:4 pro Staňkov přesnou střelou nad beton Tomáš Krippner. Asistenci si připsal Marek Přibyl. Čtrnáct vteřin před koncem třetiny vstřelili hosté opět kontaktní branku na 6:5.

Na začátku poslední dvacetiminutovky Staňkov soupeři brankově odskočil. Nejprve Látal dokončil svůj čtvrtý letošní hattrick, za asistence Petra Hoffmana – 7:5. Za dvě minuty si oba své role vyměnili, když Látal našel rozjetého Hoffmana, a ten se v zakončení nemýlil – 8:5. Příkosice se pět minutu před koncem zápasu dokázaly také ještě jednou prosadit – 8:6. Velmi korektně vedené utkání mělo po celou dobu rychlý spád, šance střídaly šance. Z důvodu zranění museli domácí nově poskládat své útočné řady, z nichž kombinačně vyčnívala nově složená „TTT“ formace tří Tomášů – Krippnera, Nového a Přibyla, a když se k nim přidal ještě Tomášek, připadal si soupeř jako na kolotoči.

Hokejovému týmu Staňkova se podařilo zakončit svoji nejpovedenější sezonu letošní jedenadvacátou výhrou s celkovým počtem 153 vstřelených branek, což činí dosavadní klubové maximum. Nejlepšími střelci Staňkova jsou: Jiří Látal 31 gólů, Petr Hoffman 28 gólů, Martin Kapitán 20 gólů, Tomáš Krippner 19 gólů a Karel Tomášek 12 gólů. Nejlepšími nahrávači jsou: Tomáš Nový a Jiří Látal 19 nahrávek Tomáš Přibyl 17 nahrávek. Nejproduktivnějšími hráči jsou: Jiří Látal 50 bodů (31+19) a Petr Hoffman 39 bodů (28+11). Nejlepšími obránci jsou Marek Přibyl (7+7) a Tomáš Petržík (4+12). Nejlepším brankářem je Jan Brožovský s průměrem 2,5 obdrženého gólu na utkání.

Do těchto statistik se bohužel nezapočte poslední utkání, které je kontumováno ve prospěch Staňkova, protože ho soupeř z Bezdružic nepochopitelně odmítl odehrát. Z tohoto důvodu se také neuskutečnil plánovaný autobusový zájezd na poslední utkání, což vítězové skupiny C fanouškům rádi vynahradí v příští sezoně.

Oslava mistrovského titulu se uskutečnila v sobotu 25. března tradičně u Milana Hilperta v „Pivnici u Šimků“ ve Staňkově, tedy v místní hospůdce, kterou si hokejisté velmi oblíbili, zejména pro skvěle ošetřený pivní mok, nadstandardní služby a vždy velmi vstřícnou a ochotnou obsluhu.

HC Tempo Staňkov - Čechie Příkosice 8:6 (4:4, 2:1, 2:1)

Branky Staňkova: Látal 3, Dvořák, Tomášek, Přibyl T., Krippner, Hoffman. Vyloučení Staňkova: Krippner 2 min.

HC Tempo Staňkov: Jan Brožovský – Petr Hoffman, Jiří Látal, Martin Kapitán, Tomáš Přibyl, Tomáš Nový, Tomáš Krippner, Karel Tomášek, David Dvořák, Josef Falout – Marek Příbyl, Ladislav Kabourek, Pavel Blacký, Libor Peteřík.