To se může podařit jen třetím Českým Budějovicím, které ztrácejí na lídra pět bodů, ale mají dva zápasy k dobru.

V Edenu na ledě Slavie dostal Plzeň do vedení v sedmé minutě po kombinaci s Kratěnou a Mrňou Hlinka. Vyrovnat mohl ještě v první třetině Kuboš, ale jeho pokus zastavila tyč a ztrátu smazal až po 73 vteřinách druhého dějství Kadlec.

V 38. minutě při početní výhodě nejdříve trefil Sýkora tyč a o pár vteřin později už vrátil hostům vedení.

V závěrečné části Pražané stav otočili díky využitým přesilovkám po střelách obránce Kadlece od modré čáry. Nejdříve 52 vteřin po pauze vyrovnal tečí Vladimír Růžička mladší a v 50. minutě skóroval stejným způsobem Kůrka.

Jenže Plzeň zareagovala, stav srovnal v přesilovce Sýkora a obrat dovršil Kratěna.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 3:5 (0:1, 1:1, 2:3). Branky: 22. Kadlec, 41. V. Růžička ml., 50. Kůrka - 38. a 53. P. Sýkora, 8. Hlinka, 55. Mrňa, 56. Kratěna. Rozhodčí: Jebavý, Lacina - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:7, navíc Johnson (Plzeň) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 868. Plzeň: A. Svoboda - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Dresler, Havíř, Frolo, Dan Růžička - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Hlinka, Mrňa - P. Sýkora, Jan Kovář, Johnson - J. Heřman, Pitule, Dvořák