Včerejší zápas 10. kola se dvě třetiny odvíjel podle stejného scénáře. Plzeňští měli převahu, tlačili na soupeře, ale dát gól litvínovskému Fraňkovi, to byl pro domácí problém.

Hned na úvod měli Západočeši rychle po sobě dvě přesilovky, ale Duda zblízka pálil jen do Fraňka a Hanzlík poté rozezněl tyč hostující klece. V 10. minutě ulétl do brejku domácí Mrňa, ale mířil mimo branku. Zásahů litvínovského gólmana přibývalo, zatímco jeho protějšek Mazanec se při své premiéře v rozběhlé soutěži dlouho nudil. „Téměř deset minut jsem si nesáhl na puk,“ potvrdil Mazanec.

Plzeňští nevyužili ani třetí početní výhodu a přesilovku si poté zahrál i Litvínov. Ve 14. minutě byl vykázán na hanbu obránce Schnabel, který je v Plzni na zkoušku, a hosté se snad poprvé v utkání usadili déle v domácím pásmu. Gólman Plzně však veškeré problémy vyřešil.

I v další části pokračovala převaha indiánů. „Šancí jsme měli spoustu, místy byl náš tlak drtivý, ale ´Fráňa ´ chytal výborně,“ připustil útočník Dvořák, který v 27. minutě konečně překonal Fraňka. To si najel na pobídku Růžičky, obešel couvajícího beka, a ač atakován, stihl v pádu otevřít z úhlu skóre. Zvýšit náskok mohl vzápětí Hlinka, ale Fraňkova lapačka byla rychlá. Hosté pak přece jen přidali, Ručinský dokonce překonal Mazance, ale puk do bezpečí vyvezl včas Hanzlík.

V poslední třetině nejprve Plzeňští ubránili čtyřminutové oslabení a poté sami v dlouhé výhodě pět na tři podruhé udeřili. Skóre navýšil se štěstím Kovář, ale závěr utkání byl ještě dramatický. Hosté rovněž v přesilovce snížili a ještě usilovali o vyrovnání. Na sklonku utkání sáhli k dlouhé power play, ale domácí odolávali. Ještě tři vteřiny před koncem pálil nebezpečně Lukeš, ale Mazanec jeho ránu kryl. „Šla po ledě. Kdyby to ale stihl zvednout, tak jsem tam byl zbytečný,“ připustil gólman. „Chtěli jsme tři body, máme je a můžeme být spokojeni.“