Sice už s uzdraveným obráncem Tomášem Frolem v sestavě, ale bez řady dalších zraněných a pouze s osmnácti hráči v poli nastoupili v neděli hokejisté HC Plzeň 1929, přesto v utkání 42. kola vydřeli vítězství.

Na domácím ledě Plzeňští udolali Kometu Brno 4:3, v extraligové tabulce si upevnili druhou příčku, když na vedoucí Spartu ztrácejí dál čtyři body.
Vstup do utkání měli Indiáni parádní.

Třicátá vteřina hry a gól. První střídání, stále ještě běžela úvodní minuta a Plzeňští vedli 2:0.
Drtivý úvod modrobílých rozjel Kovář. Za hostující brankou vybojoval puk, Duda ho posunul k modré a Vykoukal bombou propálil Trvaje v brněnské brance.

Druhý gól Indiánů zařídil Johnson. Jeho nahození zleva sice domácí kapitán Straka nestihl zblízka ztečovat do sítě, ale kotouč přesto zapadl do černého a jen po 58 vteřinách ukončil vystoupení Trvaje.

Do svatyně Komety vjel Hovi, vedením rozjaření diváci v očekávání pokoření hostů se dožadovali desítky a v 10. minutě slavili potřetí.
V početní výhodě se znovu prosadil Vykoukal, který číhající u vzdálenější tyče pohodlně zakončil kombinaci opět s Kovářem a Dudou.
Plzeňáci zametou s Kometou, buráceli fanoušci v ochozech, přitom se však schylovalo k dramatu.

Další šance v první třetině totiž Západočeši nevyužili, naopak hosté, bojující o místo v předkole play off, se vrátili zpátky do pranice.
Před první pauzou ve vlastním oslabení vystihli plzeňskou rozehrávku a následný závar před gólmanem Mazancem ukončil trefou z otočky Čermák.
V druhé části se skóre neměnilo, ačkoliv povzbuzená Kometa stále častěji pronikala domácí obranou. Mazanec, který včera dostal přednost před Svobodou, si ale s akcemi Petrovického i Čermáka poradil.

Jenže ve 46. minutě Vašíček přece jen snížil na rozdíl gólu. Indiáni hnaní diváky přidali na obrátkách a Petruška pak v pádu procpal puk pod Hovim. Ani čtvrtý gól však domácím klid nevrátil. V 56. minutě totiž skóroval hostující J. Svoboda a osud zápasu byl otevřený až do konce.
„Zápas jsme začali tragicky, ale nic jsme nezabalili, čehož si vážím asi nejvíc. Bohužel jedeme domů s prázdnou,“ litoval brněnský trenér Zdeněk Venera.

Hosté sáhli i k power play a v převaze umocněné ještě plzeňským trestem byl blízko vyrovnání Holec. Po dohadech se ještě opakovaly poslední tři vteřiny, ale tři body zůstaly i tak na západě Čech.

„Skvěle jsme začali, vedli jsme o tři góly, ale pak jsme začali ve hře příliš vymýšlet a hosté nás potrestali. I za stavu 3:1 jsme nechtěli náskok jen bránit, ale nebyli jsme dost aktivní a Brno toho využívalo. Jsme tak rádi hlavně za tři body,“ říkal po nečekaně urputné bitvě plzeňský asistent Michal Straka.