Sršni dostali od hokejistů SKP šest gólů

Domažlice – Hokejisté AHC Devils, vítězové loňského ročníku Domažlické NHL, zůstávají jako jediní ze všech deseti týmů neporaženi. Ani stodským Pantherům se ve čtvrtém kole soutěže proti Ďáblům nedařilo.

29.10.2010

Hokejisté HC HP Sršni.Foto: Deník/ Václav Tauer

HC SKP Domažlice - HC HP Sršni 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Do utkání vstoupili lépe domácí, když v 5. minutě skóroval Lenárd. Když za jedenáct vteřin vstřelil další gól domácích Benda, začal se zápas odvíjet pod taktovkou SKP. Na začátku 2. třetiny přidal Lenárd svoji druhou branku, po něm se trefil dvakrát Vondrovic, jenž stanovil skóre na 5:0 pro SKP. Sršni v závěru prostřední části duelu vyvinuli tlak. Výsledkem byl gól Hany, který překonal brankáře Roberta Málka. Ten odchytal v rámci hostování první zápas v dresu SKP a patřil k oporám týmu. Ve třetí třetině Jiří Pejsar stanovil skóre na konečných 6:1.

HC Trhanov - Ice Barons 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Trhanovští na soupeře vlétli, vytvářeli si šance, avšak bez gólového efektu. Prosadil se až v 11. minutě Linhart. O chvíli později to bylo 2:0, když po krásné akci zvyšoval Beroušek. Ve druhé třetině se domácí dál trápili v koncovce a hosté během čtyř minut srovnali. Za Trhanov nastoupil poprvé v sezoně Bohuslav a jeho zkušenosti na ledě byly znát. V dvojnásobné přesilovce domácích se po jeho střele dostal k puku důrazný Beroušek a domácí opět vedli. Poslední třetina začala přesilovkou Baronů pět na tři, tu ale „dřevorubci“ ubránili. Od té doby bylo na ledě jen jedno mužstvo. Ve 42. minutě zvýšil na 4:2 Kalivoda a vzápětí završil hattrick Beroušek.

HC Poběžovice - Rakon B 5:12 (1:4, 1:5, 3:3)
Domácí začali hodně špatně. Nepřesné přihrávky, neproměněné šance a hned v úvodu vyloučení hráče na pět minut plus do konce utkání za nešťastnou hru vysokou holí vedlo ke stavu 1:4 po první třetině. V té druhé se Poběžovicím vedlo ještě hůř a gólmanka Jitka Krouparová lovila puk z branky pětkrát. Rezervě Rakonu vyšlo vše, na co hráči sáhli. Teprve v polovině 3. třetiny za stavu 2:12 se domácí vzpamatovali a hatrickem Miroslava Klímy se jim podařilo alespoň snížit rozdíl na konečných 5:12. Velký náskok hostů to už ale neohrozilo. Branky domácích Široký, Pekár, Klíma 3. Branky hostů Holomoj 3, Šingl 3, Pivonka, Bor, Falout 2, Mráz, Varga.

AHC Devils - Panthers Stod 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Nervózního favorita uklidnil Malzer, který skóroval po přihrávce P. Tauera. Minutu před koncem 1. třetiny dorazil kotouč za záda gólmana Panterů Knický opět po přihrávce od Tauera. Ďáblové poučení z minulých zápasů tentokrát nevypustili 2. třetinu a po trefách Tauera, Bora a Kulhánka vedli 5:0. Až v závěrečném dějství ukonejšeni náskokem polevili a Panteři za to trestali. V 8. minutě nejprve Drda zazvonil na tyč a puk se dostal pod gólmana Ďáblů Roberta Málka, který ve svém prvním zápase sezony přišel o čisté konto. Dvě sekundy před koncem završil skóre na 6:1 Váchal.

HC Nýřany - Old Lucky Boys 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Nýřanští vstoupili do duelu s „dědky“ bez bázně a hany. Měli tlak a vytvářeli si množství příležitostí, jenže brankář Old Boys držel dlouho čisté konto. Přesto nakonec kapituloval, když se do střelecké listiny zapsali Kalián a Janouš. Ve 2. třetině domácí přestali bruslit, více ze hry měli hosté. Jenže i Nýřany podržel jejich gólman. A tak druhá a poté třetí třetina skončily díky výtečným gólmanům bez branek.

10. Ice Barons ⋌4 0 1 3  4:16 1

Rozpis 5. kolo So 30. 10.: Ice Barons – HC Nýřany (10:00 - 11:45), AHC Devils – HC Poběžovice (14:15 - 16:00), Rakon B – HC SKP Domažlice (12:00 - 13:45). Ne 31. 10.: HC HP Sršni – HC Trhanov (08:45 - 10:30). Út. 2. 11.: Panthers Stod – Old Boys (20:15 - 22:00).