Čtvrťáci HC Domažlice se utkali s indiány

Plzeň – Velkým hokejovým zážitkem bylo pro hokejisty čtvrtých tříd HC Domažlice mistrovské utkání v Plzni hrané ve velké hale ČEZ Arény. Mladí ´indiáni´ patří v této věkové kategorii k nejlepším týmům, takže Domažličany nečekalo nic snadného.

26.2.2011

Hokejisté čtvrtých tříd HC Domažlice si zahráli proti plzeňským indiánům v ČEZ aréně.Foto: HC Domažlice

4. třída:
HC Plzeň 1929 – HC Domažlice 7:3 (1:2, 3:0, 3:1)
Domažličané se favorizovaných hokejistů domácího týmu nezalekli a od začátku s nimi hráli vyrovnané utkání. Dobře bruslili, vycházela kombinace, hře nechybělo nasazení. V 11. minutě se hosté dokonce ujali vedení, když trestné střílení proměnil Richard Šeba. Domácí sice ve stejné minutě srovnali, ale hned ve 12. minutě se hosté opět ujali těsného vedení, když svůj první gól v mistrovském zápase zaznamenal Matěj Blažek.

Na začátku druhé třetiny však ´indiáni´ dvěma brankami otočili stav na 3:2. Dále se utkání neslo ve stejném duchu jako první třetina. Šance byly na obou stranách, prosadili se však pouze Plzeňané. Do šaten se odcházelo za stavu 4:2. Ve třetí třetině domácí svého soupeře ještě více zatlačili a výsledkem byly tři branky. Za Domažlice snižoval na konečných 7:3 ve 45. minutě Blažek.

„Výsledek zápasu neodpovídá jeho průběhu. S Plzní jsme sehráli jedno z nejlepších utkání ze všech, které jsme s nimi kdy hráli. Naše bolest byla neproměňování brankových příležitostí, kterých jsme si v zápase vytvořili dostatečné množství,“ uvedl k zápasu jeden z trenérů Martin Volfík.
Branky Domažlic: 11. Šeba, 12. Blažek M., 45. Blažek Š. Střely na branku: 26:26. TS: 2:2, pr. 0:2

HC Domažlice: Sládek - Anderle, Blažek M., Petržík, Weber - Sedláček, Sloup, Šeba, Blažek Š., Klement, Rada, Plšek.