HC Holýšov B – HC Staňkov 3:5 (1:3, 1:2, 1:0)
Staňkov vstoupil do utkání s odhodláním. Od začátku se snažil být aktivní. Několikrát na dlouhou dobu uzamknul domácí v jejich obranném pásmu a ti měli co dělat s uhájením čistého konta. V polovině šesté minuty v početní výhodě však ´Tempaři´ převahu zužitkovali, když se za asistence Josefa Falouta a Ladislava Kabourka prosadil přízemní střelou Libor Peteřík. Za dvě minuty hosté navýšili vedení po odvážném výjezdu obránce Tomáše Petržíka, kterému připravil střeleckou pozici Tomáš Přibyl. Na konci desáté minuty se i Holýšov dočkal úspěchu po skryté střele přes obránce. Staňkov si však ještě do konce úvodní části hry vzal dvoubrankový náskok zpět, když využil i druhou přesilovou hru díky Markovi Přibylovi a přihrávajícímu Petržíkovi.

Ve druhé třetině se snažil Holýšov aktivním přístupem vyrovnat hru, ale hosté ještě před polovinou utkání dvěma brankami rozhodli o osudu střetnutí. Nejprve se opět prosadil Petržík za asistence Petra Hoffmana a nedlouho poté předvedli krásnou kombinační akci až do prázdné brány Pavel Blacký a zakončující Petr Němec. Domácí ke konci třetiny dokázali ještě vybojovat za brankou téměř ztracený puk a pohotově skórovat.

Staňkov si v poslední třetině i přes jednu inkasovanou branku poměrně s přehledem pohlídal vítězství v prvním utkání. Splnil tak svůj cíl připravit si výhodnou pozici do odvety, která se hraje zítra, v sobotu 7. března od 19:15 hodin, na zimním stadionu v Domažlicích.

Holýšov B: Ticha – Kreysa, Toman, Jelínek, Šmíd, Forst, Veselý, M. Špiller, Harazin, Mayer, Plecitý.
Staňkov: Brožovský – Hoffman, P. Němec, Blacký, Kapitán, Nový, T. Přibyl, Falout, Peteřík – M. Přibyl, V. Němec, Petržík, Kabourek.⋌(vne)