Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Staňkov v závěru otočil hokejové derby s Díly

Domažlice – Uplynulý víkend připravil pro hokejové fanoušky opravdové derby dvou tradičních okresních soupeřů. Ve skupině D Krajské soutěže mužů se utkali hokejisté Dílů s rivaly ze Staňkova.

25.10.2014

HC STAŇKOV. Horní řada (zprava): Blacký, Látal, Peteřík, Reithar, Brožovský, Hoffman, Němec V., Němec P., Kabourek, Haas. Dolní řada: Falout, Přibyl, Petržík, Kapitán, Tomášek, Nový, Liebl. Foto: Deník/ Václav Tauer

Sokol Díly – HC Staňkov 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Domácí Díly byly už od samého úvodu střetnutí aktivnější a jejich útočné akce řádně zaměstnávaly obranu Staňkova. V 5. minutě přetavili domácí svoje snažení v úvodní branku, když přihrávka od modré našla připravenou hokejku osamoceného útočníka u levé tyče, který neměl problém nasměrovat kotouč do branky Staňkova – 1:0.

Hosté odpověděli střelou Petra Hoffmana, ale ta skončila pouze na horní tyčce soupeřovy branky. Zanedlouho to začalo na ledě jiskřit. Paradoxně se o vzrušení postarali hráči Dílů, kteří i přes vedení v zápase dvakrát v rychlém sledu narazili nevybíravě staňkovské hráče z bezprostřední blízkosti na hrazení a byli rádi, že si za tyto ostré zákroky mimo rámec pravidel odpykali jen po dvou trestných minutách.

V prostřední části utkání se hra opticky vyrovnala, ale i přes několik početních výhod na obou stranách se skóre neměnilo. Staňkov znatelně přidal, ale většinou své akce zakončoval ze stran, chyběla mu totiž kvalitní finální přihrávka, aby se dostal do optimální střelecké pozice. Také domácí měli slušné šance, ale zužitkovat je nedovedli.

V poslední třetině hosté ještě více přidali v úsilí o zkorigování nepříznivého stavu a několikrát zamkli domácí v jejich obranném pásmu, ale ti zásluhou gólmana i štěstí drželi těsné vedení. Dílští naopak vsadili na taktiku zajištěné obrany a rychlých protiútoků, ze kterých sice měli několik samostatných úniků, avšak na hostujícího gólmana si také nepřišli. Pět minut před koncem se dva osamocení dílští útočníci řítili do protiútoku, ale ani na třikrát nedokázali procpat kotouč do branky hostů.

Staňkovu se naopak závěr zápasu povedl, když dvě a půl minuty před koncem vybídl Petr Němec k zakončení najetého Pavla Blackého a ten se nemýlil. A to ještě nebylo vše. Staňkovští se nespokojili jen s vyrovnávací brankou a 18 vteřin před závěrečnou sirénou vymysleli kombinaci po ose Jiří Látal, Petr Němec, kdy dokonale rozebrali soupeřovu obranu a zakončující Hoffman neměl žádný problém vstřelit rozhodující gól do téměř zcela odkryté domácí svatyně.

Staňkovští tak byli odměněni za bojovný a týmový výkon ve druhé části zápasu, kdy se trpělivě snažili prolomit obranný val domácích. Díly neunesly tíhu inkasovaných branek v samém závěru a někteří mladší hráči se nezúčastnili ani podání rukou po zápase, což bylo malou černou kaňkou na jinak velmi vydařeném místním derby, při kterém si přítomní diváci užili vše, co k hokeji patří. ⋌(vne)

25.10.2014
Jan Doležel vystoupí v Klenčí.

Varhanní festival v Klenčí uzavře Jan Doležel

Kriminalisté obvinili pět dealerů pervitinu

Fanoušci jsou nároční, ale dokáží nás hlasitě ocenit

Mrákov – Hudební žně mají v tomto období fanoušci rockové muziky. Minulou sobotu si v mrákovském kulturním domě užili koncert kapel Dymytry a Komunál, v tu následující, 21. října tam od 20.30 hodin vystoupí kapela Kečup. Jedním z členů populární skupiny je zpěvák a kytarista Dan Dobiáš.

Loučim – V neděli 15. října odpoledne se v restauraci pana Matějky uskutečnilo další setkání přátel harmonik, tentokrát s hojnou bavorskou účastí nejen nástrojů, ale i obecenstva z okolí Degendorfu.

Zloděj ukradl ve Všerubech motorovou pilu

Všeruby – Neznámý pachatel v průběhu uplynulého měsíce ve Všerubech prošel neoploceným pozemkem ke kůlně, kde odstranil visací zámek zajišťující její dveře.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.