Handball – Sokol Díly 6:6 (2:4, 0:1, 1:4)

Vstup do zápasu se hokejistům Dílů vydařil, když už ve druhé minutě utkání otevřel skóre Kouřík po přihrávce Volfíka. Další tři góly pak přidali v rozmezí šesti minut po dvou trefách Rojta a jedné Volfíka. V deváté minutě utkání tak vedli již 4:0. Bohužel ještě do přestávky dvakrát inkasovali a nechali soupeře vrátit se do hry.

Druhá třetina byla vyrovnaná s několika šancemi na obou stranách. Ze všech se však ujala jen jedna, když hattrick dokončil Rojt. Vstup závěrečné třetiny Dílským vůbec nevyšel. Nechali se zbytečně vylučovat, což domácí nemilosrdně trestali. Svědčí o tom fakt, že ze šesti přesilovek v zápase využili čtyři! Na 6:4 pro Díly navýšil po přihrávce Škultéty Hojda, ale domácí dokázali srovnat na konečných 6:6. V závěru utkání se střídaly šance na obou stranách, ale gól již nepadl.

„Výsledek i vzhledem k průběhu zápasu je pro nás částečným zklamáním, ale remíza nám dává poměrně dobrou výchozí pozici pro odvetné utkání na domácím ledě. Chtěli bychom také poděkovat našim fanouškům, kteří vážili cestu a přijeli nás podpořit do jinak prázdné haly Kooperativa arény v Plzni," řekl po utkání jeden z dílských hráčů Michal Smutný.

Branky: 1:26 Kouřík (Volfík), 3:13 Rojt (Hojda), 7:20 Rojt (Mazanec), 8:07 Volfík (Škultéty), 27:19 Rojt, 34:37 Hojda (Škultéty). Vyloučení: 5:6 .
HC Sokol Díly: Soldán – Mazanec, Budweiser, Hojda, Růža, Matějka, Reiniger, Škultéty, Volfík, Smutný, Kouřík, Rojt.

Sokol Díly – Handball 8:1 (4:0, 2:1, 2:0)

Začátek odvetného utkání opět vyšel dílským hokejistům. Již v první minutě se ujala střela Rojta po přihrávce Škultétyho. Na první trefu pak ve čtvrté minutě navázal svým gólem po spolupráci s Volfíkem Reiniger. Třetí gól do soupeřovy sítě přidal po pouhé minutě Hojda po přihrávce Budweisera. Vydařený vstup do utkání pak završil čtvrtým gólem Budweiser po přihrávce Škultétyho. Dílští se navíc poučili z průběhu prvního zápasu, soustředili se také na obranu a nepustili soupeře do vyloženější šance. Díky tomu vyhráli první třetinu 4:0.

Druhá třetina již tolik gólů nepřinesla. Pátou branku přidal Rojt po přihrávce Smutného, který pak sám využil přihrávku Škultétyho a přidal šestý gól utkání. Teprve za stavu 6:0 se podařilo soupeři překonat jinak skvěle chytajícího Soldána a snížit stav utkání na 6:1. To však bylo vše, co domácí soupeři v tomto utkání dovolili. Když pak Škultéty v 32. minutě po přihrávce Blažka navýšil skóre na 7:1, bylo v podstatě rozhodnuto. Zbytečnou kaňkou na jinak bezproblémovém průběhu čtvrtfinálových zápasů bylo zbytečné krvavé zranění obličeje M. Volfíka necelé 4 minuty před koncem utkání, které mu neumožnilo dohrát zápas až do konce. Konečnou podobu výsledku pak v nařízené přesilové hře zařídila gólová spolupráce po ose Škultéty, Smutný a skórující Blažek. Díly tak mohly slavit postup mezi poslední čtyři celky soutěže, a to i díky úžasné atmosféře, kterou na stadionu vytvořili naši fanoušci, za což jim patří dík.

Branky: 0:26 Rojt (Škultéty), 3:20 Reiniger (Volfík), 4:08 Hojda (Budweiser), 8:25 Budweiser (Škultéty), 18:31 Rojt (Smutný), 23:24 Smutný (Škultéty), 31:48 Škultéty (Blažek), 42:00 Blažek (Smutný, Škultéty). Vyloučení: 6:3 .
HC Sokol Díly: Soldán – Mazanec, Blažek, Rajal, Budweiser, Hojda, Růža, Matějka, Reiniger, Škultéty, Volfík, Smutný, Kouřík, Rojt. Autor: Karel Fait