Bavorské hokejisty, kteří před čtyřmi lety skončili v soutěži poslední, a kteří tentokrát v základní části prohráli jednou a podruhé v play-off v prvním semifinále s Old Boys, hnal za triumfem ´plný dům´. Okolí zimního stadionu před finálovým zápasem vypadalo jako před supermarketem v Chamu. „Oslavy s fanoušky vypukly hned na stadionu po zápase a pokračovaly až do rána v Chamu," prozradil Pavel Voldán, který však kvůli zpřetrhaným vazům v kotníku a zlomené lýtkové kosti o oslavy přišel.

Domažličtí Sršni, poražení finalisté, byli zklamaní jen chvíli. Stříbro je zatím největším úspěchem klubu, který vznikl z nadšení a funguje na základě dobré party. „U nás hořkost z porážky brzy vystřídala radost ze zisku stříbra. Slavili jsme to až do rána. Musím sportovně poblahopřát vítězům. Němci byli celou sezonu lepší, porazili nás pokaždé. Je na nich vidět vliv Pavla Voldána, nejen jako hráče, ale on je díky svým zkušenostem i trénuje," řekl Dan Svatoš z HC HP Sršni.

Bronz vybojovali Old Boys, kteří v domažlickém derby poražených semifinalistů přetlačili mnohonásobné vítěze Domažlické NHL z AHC Devils. „Barons si titul zaslouží už jen za to, jakým suverénním způsobem vyhráli základní část. Pro nás je čtvrté místo zklamáním, ale v celém play– off byl náš tým bez formy, nedávali jsme góly. Možná hrála roli ztráta motivace po úspěších z předešlých let. Oproti loňské jízdě za titulem nám tentokrát chyběla šťáva. Na druhou stranu je to dobře. Alespoň jsme si všichni uvědomili, že se soutěž vyrovnala, a že je třeba začít zase makat naplno," uvedl David Bor za Devils, kteří chtěli zkusit v příští sezoně krajskou soutěž, ale ta je časově náročnější, parta by se asi rozdělila, proto budou mnohonásobní šampioni pokračovat v DNHL.

Z Domažlické NHL se za pět let stala dobrá značka. „Už to není takový ´rybník´, jako když jsme před lety začínali. Na soupiskách se objevuje stále více hráčů, kteří v minulosti hráli výš, týmy trénují, úroveň stoupá. Byla by škoda něco zavedeného rušit, takže soutěž bude pokračovat," potvrdil Bor. Soutěž, o kterou se zajímají i nové týmy z Tachovska a Domažlicka, zřejmě do dalšího ročníku čekají změny. „Soutěž pro sto padesát lidí nejde dělat jako doposud v pár lidech, na to je třeba fungující tým, který bude kromě řízení vlastní soutěže zajišťovat rozhodčí, pronájmy ledu a podobně, což zabere hodně času. Hlavní, co je ale třeba řešit, jsou rozhodčí. Takové, kteří skvěle odřídili závěrečné zápasy, sem v sezoně těžko dostaneme. Také cítíme, že se stoupající úroveň hokeje odráží v tlaku na uvolnění regulí, slýchám názory na povolení hry tělem, jenomže na to zase musíte mít pravidla a k nim dobré rozhodčí. Nelze zapomínat, že v DNHL pořád je nebo v ní začíná hodně nováčků, kteří hrají s hlavou dolů, což zavání úrazem a kdo si dneska může dovolit marodit delší dobu?" nastiňuje Bor záležitosti, kterými se bude muset vedení soutěže zabývat.

Konečné pořadí DNHL: 1. Ice Barons, 2. HC HP Sršni, 3. Old Boys, 4. AHC Devils, 5. SKP Domažlice, 6. HC Trhanov, 7. HC Kanice, 8. HC Pirates, 9. HC Nýřany, 10. Rakon B, 11. AHC Panthers Stod.

Nejlepší střelec: Pavel Voldán Ice Barons a Jan Krčma HC Trhanov oba 25. Nejproduktivnější hráč: David Bor AHC Devils 38. Nejlepší brankář: Tim Leidtke Ice Barons.