SKP Domažlice – AHC Devils 2:4 (2:1,0:2,0:1) na SN 0:1
Druhý finálový zápas se opět odehrál za fantastické atmosféry vytvořené fanoušky obou táborů, kteří z poloviny zaplnili tribunu.
V úvodu byla veselejší nálada v táboře fanoušků a hráčů SKP, kteří vyhráli první duel 2:0.

Od 8. minuty odvetného zápasu vedli 1:0 brankou Podestáta, když dorazil Hrdličkou vyraženou střelu. O tři minuty později ve vlastním oslabení přidal druhý gól SKP Andrle – 2:0. Jenže Devils rychle odpověděli. Ještě v téže minutě se postarala o snížení dvojice obránců. Bohuslav přihrával Hůrkovi, ten pronikl do třetiny soupeře a parádní střelou překonal do té doby výborně chytajícího Červíčka – 2:1.

Nadále se hrálo ve vysokém tempu, ale úvodní třetina už žádný gól nepřinesla. V prostřední části utkání pokračoval boj o každý kousek ledu a oba gólmani drželi svá mužstva. V závěru třetiny přišla smrtící půlminutovka Devils. Nejdříve v čase 28:52 vyrovnal Kulhánek a o třicet vteřin později strhl vedení na stranu Devils Tochor za vydatné pomoci Bora – 2:3. Závěrečná třetina kopírovala tu předešlou. Do konce zápasu zbývaly dvě minuty a dvě vteřiny, vhazovalo se ve třetině Devils, a tak SKP odvolalo gólmana. Domácí tým vyhrál vhazování, avšak po několika výměnách o puk přišel a Tochor skóroval do prázdné brány – 2:4.

Devils tak vyrovnali stav série na 1:1 a došlo na samostatné nájezdy. Po úvodních třech nájezdech byl stav 1:1. K dalšímu nájezdu se postavil kapitán Devils Bor a i svůj druhý nájezd proměnil. Teď bylo vše na gólmanovi Devils Hrdličkovi. Ten nezaváhal, soupeře z SKP vychytal a v táboře ´ďáblů´ explodovaly obrovská radost a oslavy.

Při slavnostním předávání pohárů prvním Devils, druhým SKP a třetím Sršňům, kteří porazili bavorské Ice Barons 6:1 a 5:2, byly předány i další ceny. Trofej pro nejlepšího gólmana získal J. Bejček, nejproduktivnějším hráčem byl vyhlášen P. Váchal a největším talentem se stal Patrik Červíček z SKP. Další ceny posbírali vítězové. Nejlepším střelcem se stal Roman Kulhánek a nejlepším obráncem je David Bor. ⋌(jpe)