Hokejisté Devils porazili v předposledním kole základní části Domažlické NHL svoje soky z SKP a do nadstavbové části soutěže půjdou coby vítězové z nejvýhodnější pozice. V závěsu za nimi se drží domažličtí Sršni, jejichž snajpři dokázali v zápase 21. kola s Poběžovicemi nastřílet nejvíce gólů ze všech týmů – celkem pět!

HC SKP – AHC Devils 1:3 (0:0; 1:2; 0:1)
Souboj tradičních soků, týmů z čela tabulky, sliboval rychlý útočný hokej, což se od první do poslední minuty naplnilo. První třetina přes řadu šancí nepřinesla zásluhou výtečných zákroků gólmanů Kadlece a Hrdličky žádný gól. Ve druhé třetině šli do vedení ´policisté´ gólem Kullače, jehož nahození si Hrdlička nešťastně srazil do brány. Devils však nesložili zbraně a soupeře zatlačili. Nejprve gólem z mezikruží po přesné přihrávce skóroval Kulhánek a na 1:2 zvýšil o dvě minuty později šikovnou tečí Tomáš Paluch. Do třetí třetiny šli SKP s odhodláním poprat se o výsledek, ale jejich odhodlání zchladil důrazný Tochor, který s pomocí domácích Pejsara a Andrleho ´dokutálel´ kotouč do Kadlecovy branky. SKP v poslední minutě vsadili na power play, ale výsledkem výhody většího počtu hráčů bylo jen několik závarů před Hrdličkou. Devils po zisku tří bodů za výhru získávají opět pohár pro vítěze základní části.

HC Poběžovice – HC HC Sršni 2:5 (1:2; 0:2; 1:1)
Pro tento zápas domácí HC Poběžovice hostili na ledě Karpem arény domažlické Sršně. Domácí nastoupili pouze se sedmi hráči, přesto šli do vedení po samostatné akci kapitána Lincmajera – 1:0. Jenže další góly dávali Sršni, když si individuální statistiky vylepšil dvěma góly Cingroš a skórovali také Sloup, Milisderfer a Kouřík. Poslední gól utkání hraného v přátelském duchu vstřelil zkušený veterán Poběžovic Hromada, když elegantní průnik zakončil nechytatelnou střelou k tyčce.

Old Lucky Boys – Rakon B 1:3 (0:1; 1:0; 0:2)
Po sobotním výjezdu za partnery do Německa znavení ´veteráni´ začali s rezervou Rakonu náporem, ale inkasovali z hole Stingla laciný gól po neodpískaném faulu. Po dlouhých minutách hry se sice Skorkovi povedlo vyrovnat, ale nápor Old Boys ve třetí třetině zastavila série sporných vyloučení, během nichž inkasovali podruhé, když se v přesilovce pět na tři prosadil Brouzek. Domácí pak ve snaze o vyrovnání otevřeli hru a Pivoňka je za to potrestal – 1:3. Konec duelu narušil incident domácího Pavláska, který neustál sekyru po celý zápas faulujícího kapitána Rakonu, napadl jej a byl za to potrestán trestem do konce utkání, takže si příští zápas nezahraje.

HC Kanice – HC Nýřany 3:1 (1:0; 2:0; 0:1)
Utkání týmů z opačných pólů tabulky se odvíjelo podle not favorizovaných Kanic. Ve 4. minutě se prosadil Jaroslav Pták – 1:0, stejným výsledkem úvodní část utkání také skončila. Začátek druhé třetiny byl také poněkud opatrnější i přes mnohé šance domácích. Skóre se měnilo až ve 13. minutě, kdy Pavel Raška dotlačil puk za záda hostujícího brankáře a zvýšil náskok ´kanických orlů´ o dva góly. Sotva po minutě hry otřeseného soupeře z Plzeňska dorazil třetí brankou zkušený Jaroslav Herian. V závěrečném dějství hostující Kalián alespoň korigoval výsledek na konečných 3:1.

HC Trhanov – AHC Panthers 0:2 (0:0; 0:2; 0:0)
Zápas Trhanova se stodskými ´Pantery´ se dohrával jen z povinnosti, protože ani jednomu ze soupeřů už prakticky o nic nešlo. A na úrovni to bylo znát. ´Dřevorubci´ tentokrát nastoupili s řádně ztupenými sekerami, neproměnili ani nejvyloženější šance a po tragickém výkonu zaslouženě podlehli soupeři, který si připsal teprve druhou výhru v sezoně. Branky Panterů vstřelili Decker a Lukášek.

HC Pirates – Ice Barons 0:2 (0:1; 0:1; 0:0)
Piráti po ostudě z minulého kola, kdy pro nízký počet hráčů kontumovali zápas s Devils, tentokrát sehnali alespoň dvě pětky. Ani to sice není žádné terno, ale naštěstí pro   ´muže s páskou přes oko´ ani na střídačce Baronů nebylo tentokrát zrovna ´narváno´. Po opatrném začátku se ujali vedení Barons, když na konci přečíslení byl Fickerl – 0:1. Ve druhé třetině zvýšil Heuss po samostatném nájezdu na 0:2. Ve třetí třetině byli Domažličané lepším týmem, ale doplatili na už tradiční střeleckou nemohoucnost.

12. AHC Panthers ⋌21  2 0 18 36:110 6

Nejlepší střelci: 1. Petr Beroušek HC Trhanov 27, 2. Martin Cingroš HC HP Sršni 19, 3.- 4. Lukáš Míšek HC Poběžovice Roman Kulhánek AHC Devils oba 16, 5. – 7. Lukáš Knický AHC Devils, Michal Hana HC HP Sršni, Michael Heuss Ice Barons po 14, 8. – 10. Petr Vintr AHC Panthers, Tibor Lenárd SKP Domažlice, Milan Skorka Old Boys po 13.

Nejproduktivnější hráč: 1. Beroušek HC Trhanov (27 + 7) 34, 2. Cingroš HC Sršni (19 + 7) 26, 3. – 4. Míšek Poběžovice , Kulhánek AHC Devils oba (16 + 9) 25, 5. Heuss Ice Barons (14 + 10) 24, 6. Hana HC Sršni (14 + 8) 22, 7. Lenárd SKP Domažlice (13 + 9) 22, 8. Kobzík Old Boys (12 + 8) 20, 9. Huber Ice Barons (11 + 9) 20, 10. Knický AHC Devils (14 + 5) 19, 11. Havlík Pirates (10 + 9) 19, 12. Bor David AHC Devils (9 + 10) 19.

Příští kolo So 10. 03.: HC SKP – Ice Barons (07:45 – 09:30), HC Nýřany – Old Boys (12:30 – 14:15), HC Trhanov – HC Kanice (16:45 – 18:30), AHC Devils – HC Poběžovice (18:45 – 20:30), HC HP Sršni – HC Pirates (20:45 – 21:30). Ne 11. 03.: HC Rakon B – AHC Panthers (15:45 – 17:30).