Piráti odsunuli oslabené Sršně ze čtvrté příčky

Domažlice – Z úvodní části čtvrtého ročníku Domažlické NHL zbývá odehrát pouze jedna série zápasů. Tu by si fanoušci hokeje neměli nechat ujít, protože to může být na dlouhou dobu poslední příležitost vidět hráče v akci. Stížnosti klubů na špatný stav ledu na domažlickém zimním stadionu se totiž množí, došlo prý i k několika zraněním hráčů, a protože se stav nelepší, padl na schůzi Ligového výboru DNHL návrh vymoci si zlepšení podmínek stávkou. Začátek druhé poloviny soutěže je tak hodně nejistý…

15.12.2012

Z minulého utkání hokejistů HC Pirates a HC HP Sršni.Foto: Archiv Deníku

HC Pirates – HC HP Sršni 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
I když Pirates měli nad citelně oslabenými Sršni od počátku navrch, skončilo úvodní dějství bez branek. Druhou třetinu domácí opět začali tlakem a hned první útok byl brankový, když se po spolupráci se Skalou prosadil Kurek – 1:0. Vedoucí branka dodala pirátům potřebný klid a na ledě to bylo znát. Střelou téměř z brankové čáry na 2:0 zvýšil Otto Řezníček. Sršni snížili po krásné individuální akci Michala Hany, který projel hřiště a zavěsil – 2:1. Dvoubrankové vedení mužům s páskou přes oko vrátil Roman Kaufner – 3:1. Ve třetí třetině si piráti vedení hlídali. Na konečných 4:1 stanovil prudkou střelou Libor Kaufner.

AHC Devils – HC Poběžovice 7:0 (1:0, 6:0, -:-)
Hráčům Poběžovic se do utkání s lídrem soutěže asi moc nechtělo, sešlo se jich málo a hrozilo, že se duel zapíše do análů Domažlické NHL kontumací. Nakonec se přece jen začalo. Devils bez tří hráčů základní sestavy (Kulhánek, Pauler a Paluch) začali vlažně. Soupeř ještě plný síly dobře bránil, několikrát ohrozil V. Horna v bráně Devils. Díky výtečně chytajímu brankáři Poběžovic padl v úvodní třetině jediný gól z hole Krčmy – 1:0. Až ve druhé třetině Devils zařadili vyšší rychlostní stupeň a nasázeli soupeři šest gólů, když se prosadili Uhlíř, Knický, dvakrát Bohuslav a Krčma dvěma góly zkompletoval hattrick – 7:0. Do třetí třetiny už Poběžovice nenastoupily. Výsledek byl nakonec uznán a Devils si mohli připsat třicátý bod a třetí zápas bez obdrženého gólu.

HC Trhanov – AHC Panthers 10:4 (5:0, 3:2, 2:2)
Stejně jako v předešlých dvou úspěšných utkáních Trhanovští do zápasu vlétli jako bouře Sandy do New Yorku. Hostující obrana nestíhala ´dřevorubeckému expresu´, a Trhanov zásluhou Berouška s Burcalem vedl 5:0 po první třetině. V prostřední části hry domácí přidali další tři branky, protože ale i kočky umí škrábat, po hrubých individuálních chybách také dvakrát inkasovali. V poslední třetině rozhodnutého zápasu se domácím v exhbičním tempu podařilo přibalit soupeři na cestu ´desítku´, v závěru ale sami ještě dvakrát inkasovali. Hvězdami zápasu byli jednoznačně domácí snajpři Beroušek a Burcal, oba zaznamenali hattrick. Branky: Beroušek 3, Burcal 3, Beneš 2, Strasser, Linhart – Ticháček 2, Decker, Huml.

Další výsledky: Rakon B – Old Boys 2:5 (1:0, 0:4, 1:1) Branky: Pivoňka 2 – Kobzík 2, Kupčík, Matoušek, Miller. Kanice – Nýřany 2:2 (2:0, 0:0. 0:2) Branky: Adámek, Herian st. – Mrázek, Zámečník. SKP – Ice Barons 4:4 (2:2, 2:2, 0:0) Branky: Lenárd, Krásnický, Benda, Vondrovic – Hofbauer 3, Huber.

12. HC Nýřany ⋌10 0 2 8 16:56   2

Příští kolo So 15.12.: SKP Domažlice – HC Poběžovice (14:15 – 16:00), AHC Devils – HC HP Sršni (20:15 – 22:00). Ne 16.12.: AHC Panthers – HC Kanice (11:45 – 13:30), Ice Barons – HC Trhanov (16:00 – 17:45), HC Nýřany – Old Boys (18:00 – 19:45), Rakon B – Pirates (20:00 – 21:45).

Japonská televize natáčela v Poběžovicích

Poběžovice - Japonská televize NHK natáčela v areálu poběžovického zámku reportáž o místě, které má výraznou japonskou stopu díky hraběnce Mitsuko Coudenhove-Calerghi, která zde žila začátkem 20. století.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.