Z jeho loňského kádru sice po odchodu řady hráčů do týmu Flory zbylo jen torzo, ale ´lodivodu´ Václavu Konopíkovi se zbylou sedmičku podařilo doplnit hráči z HC Kdyně v ještě silnější tým.

Sokol Kanice – HC Rakon
1:11 (1:3, 0:5, 0:3)

V úvodu byl zaměstnanějším gólmanem Josef Novák z Rakonu. „Škoda, že jsme tlak nezužitkovali. Pak jsme přestali bruslit se soupeřem, dopláceli na častá vyloučení,“ litoval kapitán Kanic Jaroslav Herian.

Rakon šel do vedení zásluhou Voldána, na jehož trefu ještě Kanice odpověděly, a Jaroslav Pták vyrovnal.
Pak Kaničtí poprvé doplatili na nedisciplinovanost, když se v přesilovce střelou zpoza kruhu prosadil Krčma. Na 1:3 pro Rakon zvýšil Voldán, když střelou pod vyrážečku brankáře Kanic proměnil nájezd za faul.

„Po vyrovnaném úvodu se Kanice ´utavily´. Druhá a třetí třetina byly v naší režii,“ řekl k zápasu Konopík.

Osm minut před koncem bylo utkání za stavu 1:11 ukončeno. „Náš brankář byl zasažen odraženým pukem do krku, chytal, dokud to šlo. Neměli jsme za něj náhradu,“ dodal kapitán Kanic. Věří, že utkání s Rakonem v dalších částech ligy tým zvládne lépe.