Přinesou poslední tři kola nějakou změnu? Tabulku vede Rakon o dva body před Staňkovem.


HC Tempo Staňkov – HC Hasiči Domažlice
6:2 ( 3:1, 1:0, 2:1)

Utkání zahájili hráči Hasičů bleskově, když se již ve 36. vteřině prosadil jejich útočník po střele od modré čáry přes domácího obránce. Obě mužstva se od počátku snažily více útočit než bránit. Staňkov se brzy probral a v 8. minutě se prosadil po samostatné akci Jiří Látal.

V 11. minutě vytvořili domácí závar před hostující bránou a Libor Peteřík se štěstím dokázal dopravit puk za gólmana Hasičů. To ale ještě nebylo vše. Obrat skóre v první třetině zajistil svou trefou Petr Hoffman a zvýšil vedení Staňkova na 3:1.

Ve druhé třetině tempo hry opadlo. Hasiči se soustředili více na obranu, ale snažili se o rychlé protiútoky. Nedokázali však proměnit žádnou ze šancí, které si vytvořili při samostatných únicích. Zlomový okamžik zápasu přišel dvě minuty před koncem druhé třetiny, když se po gólu Tomáše Škardy podařilo Staňkovu odskočit na rozdíl tří branek.

Třetí třetina nabídla poklidnější hokej. Hasiči dokázali v 38. minutě skórovat, ale Staňkov nepřipustil žádné zdramatizování zápasu.

Ve 40. minutě si udělal výlet do útočného pásma staňkovský obránce Josef Falout a nádhernou střelou švihem doslova zavěsil puk pod břevno. Minutu nato se prosadil podruhé v utkání Petr Hoffman a uzavřel skóre na konečných 6:2 pro Staňkov.

„Začátek zápasu se pro nás nevyvíjel nejlépe, mužstvu dlouho trvalo, než se dostalo do herního rytmu. Zápas měl průměrnou úroveň. Je také třeba pochválit Miroslava Kalivodu alias “Vomáčku“, který po delší době nastoupil a odvedl dobrou práci. Mužstvo působí kompaktně a jeho herní síla se doufám projeví v nadstavbové části,“ řekl trenér hokejového Staňkova Zdeněk Mergl

Branky Staňkova: Petr Hoffman - 2, Libor Peteřík, Jiří Látal, Tomáš Škarda, Josef Falout, Vyloučení: Tomáš Škarda - 2 min., Jiří Liebl - 2 min., Petr Němec - 2 min., Libor Peteřík - 2 min., Josef Falout - 2 min.

Sestava HC Tempo Staňkov: brankář – Brožovský Jan, 1. útok – Němec Petr – Látal Jiří – Hoffman Petr, 2. útok – Peteřík Libor – Nový Tomáš – Škarda Tomáš, 3. útok – Bombala Jan – Kalivoda Miroslav, 1. obrana – Liebl Jiří – Raška Luboš, 2. obrana – Němec Vojtěch – Falout Josef, 3. obrana – Kabourek Ladislav – Blacký Pavel, Trenér – Mergl Zdeněk