V první třetině se diváci dočkali dvou branek domácí Energie, ale po té první vedli hosté z Vítkovi. Marek Kvapil ve 4. minutě nahazoval puk před branku. Ondřej Němec bruslí nešťastně srazil kotouč za Mensatorova záda.

V 17. minutě bylo vyrovnáno. Michal Dobroň vybojoval puk u hrazení, našel najetého Václava Skuhravého a ten prostřelil Filipa Šindeláře.

Vítkovická dvojka Šindelář, předvedla v celém zápase vynikající výkon. Kouč Alois Hadamczika má při zranění Jakuba Štěpánka vynikají náhradu.

Ve druhé třetině padla pouze jedna branka a to za záda Lukáše Mensatora.Ve 34. minutě se pod ní podepsal Marek Kvapil. Burger vybojoval puk u hrazení, posunul ho na Klimka, který z otočky našel volného Kvapila. Vítkovický střelec si položil brankáře Energie a v pohodě zasunul puk do karlovarské svatyně.

Jinak se ve druhé části převážně bojovalo o každý centimetr ledu. Hosté z Ostravy byli při hře pět na pět aktivnější a Mensatora měl více práce.

Ve třetí třetině padl gól ve 46. minutě. Zasloužil se o něj hostující Krenželok, když potrestal vyloučení Romana Proška za sekání. Energie se snažila vyrovnat. Dostala k tomu dvě přesilové hry v řadě za sebou, ale domácímu týmu chyběla střelba, kterou by se mohl prosadit.

Hosté v poklidu dohrávali utkání a dalšími dvě přesnými zásahy dokázali, že momentálně patři ke špičce extraligy. Akci na jeden dotek zakončil v 57. minutě kapitán hostí Jiří Burger. Za necelou minutu uzavřel skóre utkání Radim Hruška.

Hlasy po utkání

Na vítkovické straně po utkání vládla výborná nálada. Asistent trenéra Kamil Konečný si na nic nemohl stěžovat. „Celou dobu jsme utkání kontrolovali. Pochvalu zaslouží všichni obránci, ale nejen oni. Celé mužstvo velice dobře bránilo. Kromě přesilových her jsme soupeře k ničemu nepustili,“ pochválil své svěřence kouč Konečný.

Asistent trenéra Energie Václav Baďouček byl po zápase hodně zklamaný. „Nedařilo se nám nic. Chyběla střelba, prostě všechno. Jediné, co je pozitivní, je výkon Lukáše Mensatora, i když dostal pět branek. Z mužstva mu nikdo nepomohl. Zcela zaslouženě si Vítkovice odvezly tři body,“ posteskl si karlovarský lodivod.

K. Vary – Vítkovice 1:5

Třetiny: 1:1, 0:1, 0:3. Muž zápasu: Marek Kvapil (Vítkovice). Branky a nahrávky: 17. Skuhravý (Dobroň) – 4. Kvapil, 34. Kvapil (Klimek, Burger), 46. Krenželok (Stehlík), 57. Burger (Klimek, Kvapil), 58. Hruška (Ujčík, Šedivý). Rozhodčí: Husička, Hradil – Bryška, Chytil. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4292.

K. Vary: Mensator – Tribuncovs, Němec, Dobroň, Prošek, Mucha, Parýzek – Košťál, Skuhrý, Kumstát – Skladaný, Melenovský, Kristek – Pletka, Pech, Hluchý – zaťovič, Dej, Kuběna. Trenér: Hynek.

Vítkovice: Šindelář – Jurečka, Rehák, Malík, Sičák, Vondráček, Stehlík – Ujčík, Vrána, Hruška, Roman, Šedivý, Štefanka, Krenželok, Treille, Strapáč, Klimek, Szturc, Burger, Kvapil. Trenér: Hadamczik.