Vánoce hokejových Indiánů budou veselé. Plzeňská Škodovka v posledním utkání před svátky porazila Mountfield v Hradci Králové 3:0.

Kapitán Gulaš přispěl k výhře v utkání 29. kola dvoustým gólem v extralize, k tomu přidal asistenci a v čele produktivity aktuálně trůní s famózními 51 body (27 zápasů, 26 gólů + 25 asistencí). Brankář Frodl zase oslavil pátou nulu v běžící soutěži.

Mountfield po třech porážkách potřeboval doma zabrat, tým z Plzně zase chtěl navázat na předchozí vítězství. Začalo se opatrně. Na ofenzivní eso hostů Gulaše se nalepil hradecký Rákos a od začátku mu znepříjemňoval život.

První třetina tak gól nepřinesla. Hosté byli přece jen aktivnější, jenže Kantner napálil v přesilovce jen tyčku soupeřovy branky.

A když v deváté minutě už hosté slavili gól, šlo o předčasnou radost. Po Kodýtkově střele sice Eberle tečí zblízka překonal Mazance, jenže domácí trenéři sáhli k výzvě a sudí po zhlédnutí videa zásah kvůli bránění gólmanovi v zákroku odvolal.

Na otevření skóre se tak čekalo přes půl zápasu, ale pak během necelých tří minut padly hned dva góly. K radosti početné skupinky plzeňských fanoušků do domácí klece.

Nejprve po Indrákově průniku a Pourově přistrčení domácí obranu i Mazance prostřelil Rob. A na 2:0 pak zvýšil elitní plzeňský útok.

Trenér Čihák poslal na led . Gulašův útok, jiný než soupeř čekal, a ten uvolněný prostor bleskově využil.

Gulaš po souhře přihrál ideálně před domácí klec, kde sjíždějící Mertl zblízka zařídil Škodovce druhý gól. Zásah přivítal emotivním gestem i radující se kouč hostů. A to nebylo ze strany plzeňského lídra všechno.

Hradečtí ve třetí části zrušili jeho osobní bránění a s přeskupenými silami se ještě pokoušeli o zvrat. Ovšem proti chytře hrající Škodovce s Frodlem za zády marně.

Když v závěru domácí sáhli ke hře bez gólmana, Gulaš ranou přes celé kluziště trefil prázdnou klec a jubilejním gólem zpečetil výhru Plzně.

Frodl uhájil čisté konto, ačkoliv v závěrečných sekundách čelila Plzeň soupeři ve třech proti šesti.

Další zápas sehraje Škodovka o druhém vánočním svátku, kdy se doma od 16.30 hodin střetne se Zlínem.

MOUNTFIELD HK – HC ŠKODA PLZEŇ 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Rob (Pour, Indrák), 37. Mertl (Gulaš), 59. Gulaš.

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Lučan, Kis.

Vyloučení: 4:5, navíc Zámorský – Straka 10 minut.