Smutek domácích, radost v táboře soupeře. Místo vítězství kousali hokejisté Škody Plzeň v nedělním zápase s Libercem krušnou porážku. Indiáni padli s Tygry 2:4, před poslední pauzou v extralize podruhé v řadě vyšli naprázdno a v tabulce jsou osmí.

Škoda.

Plzeňští si musí vyčítat hlavně první třetinu. Místy si vytvořili drtivou převahu, jenže místo luxusního vedení skončila úvodní část jen 2:1 a soupeř v dalším průběhu otočil skóre k zisku tří bodů.

Zápas 45. kola se stejně jako předchozí dějství soutěže odehrál v rámci O kapku lepšího hokeje, charitativní akce na podporu dětí, bojujících s leukémií.

Plzeň se musela obejít nečekaně bez zraněného špílmachra Kodýtka, přesto duel s Tygry zahájila sebevědomě v aktivitě i na střely jasně dominovala.

Úvodní tlak domácí korunovali už v osmé minutě. Baránkovu ránu gólman Kváča neudržel a Rekonen z dorážky otevřel skóre. Jen krátce poté, co moderátor na stadionu oznámil, že finský útočník prodloužil angažmá ve Škodovce.

Domácí ofenziva nepolevovala, jenže dál bez gólového vyjádření. Až před koncem třetiny přerušil tlak Západočechů faul hostů a v přesilovce pak Blomstrandovu střelu uklidil za Kváču zblízka Hrabík – 2:0. Jenže do první přestávky si početní výhodu užili i hosté, Flynnovi sice střela nesedla, přesto skóroval a gólem do šatny snížil – 2:1.

Prostřední část pak byla spíš taktickou bitvou. Ovšem Liberec na rozdíl od soupeře znovu udeřil v přesilovce. Pourův háček jen po 22 sekundách potrestal Filippi a srovnal na 2:2.

Na ledě přituhlo, přibylo šarvátek, děním hýbala hra čtyři na čtyři a Plzeň pokračovala ve spalování šancí. Kváču z vrcholu kruhu neprostřelil Piskáček a domácí neproměnili ani následnou tutovku. Kváča se při krytí Jaroměřského rány dostal mimo branku, Mertl už pálil na odkrytou klec, ale trefil jen tyčku. Možná klíčový moment zápasu.

V třetí periodě totiž hosté využili další přesilovku, druhý gól v zápase si připsal Filippi. Vedení pak po plzeňské chybě ještě umocnili a Škodovka přes bojovný závěr už na body nedosáhla.

Do extraligových arén se Indiáni vrátí ve středu 15. února v Brně, kde se sedm kol před koncem základní části srazí s Kometou.

Hlasy trenérů:

Petr Kořínek (Plzeň): „První třetina byla z naší strany dobrá. Hráli jsme nátlakový hokej, udrželi jsme se v útočném pásmu na kotouči, avšak podařilo se nám dát jen dvě branky a v závěru jsme inkasovali gól na 1:2. Zápasy rozhodují speciální týmy a my jsme v oslabení inkasovali tři branky. Taktéž jsme měli šance v početní výhodě, jenže jsme je nevyžili, bohužel."

Patrik Augusta (Liberec): „Musím uznat, že dlouho na nás nikdo tak nevlétl, jako Plzeň. Hráli agresivně, přehrávali nás. Proto bylo důležité, že pro nás úvodní třetina skončila jen 1:2. Od druhé části jsme udělali nějaké změny, zjednodušili jsme otáčení hry, uhrávali víc soubojů a pomohli jsme si přesilovými hrami. Respekt do kabiny, jak kluci zvládli druhou a třetí třetinu.“

Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:4

Třetiny: 2:1, 0:1, 0:2. Branky a nahrávky: 8. Rekonen (Baránek, Zámorský), 18. Hrabík (Blomstrand, Baránek) – 20. Flynn (Balinskis, A. Najman), 26. Filippi (Melancon, Birner), 49. Filippi (Ordoš, Birner), 53. Ordoš (Rychlovský). Rozhodčí: Hradil, Jaroš – Brejcha, Malý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. Střely na branku: 33:24. Diváci: 4 237.

Plzeň: M. Svoboda – Baránek, Zámorský, Jaroměřský, Piskáček, Houdek, Kvasnička – Hrabík, Suchý, Pour – Schleiss, Honejsek, Rekonen – Holešinský, Mertl, M. Beránek – A. Dvořák, Bitten, Blomstrand. Trenéři: Kořínek a Bombic.

Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Derner, Melancon, Ivan, Kolmann, Štibingr – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, A. Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek, Rychlovský – Vlach, Šír, Dlouhý. Trenéři: P. Augusta, Kudrna a Jiruš.