Od soboty minulého týdne do včerejšího úterka pobýval v Domažlicích reprezentační tým hokejistů do sedmnácti let. V pondělí měli mladíci poslední trénink na ledě pod vedením trenéra Jiřího Vebera.


,,Se soustředěním jsem opravdu spokojen. V Domažlické zimní hale jsou výborné podmínky pro trénování. Sice máme trochu starostí s vysycháním výstroje, ale to je častý problém ve všech halách po celé České republice. Reprezentační výběry tu nejsou poprvé a já osobně doufám, že ani naposled,“ doporučuje prostředí bývalý reprezentant a držitel zlaté medaile z Mistrovství světa z Vídně roku 1996.


Hráčský kádr čítá celkem 24 talentovaných hokejistů. V pondělí se proháněli po ledě hodinu a půl. Nechyběly tvrdé souboje a všichni chtěli dokázat že si své místo v týmu zaslouží.


,,V sestavě jsou mladí kluci, kteří mají rozhodně velký potenciál. Trénuji zde zástupce všech extraligových týmů. Jsou zde i dva hráči z Plzně, útočník Šlajs a obránce Houfek,“ doplňuje trojnásobný vítěz extraligy se Vsetínem.


V úterý ráno odjíždí celý tým do města Huttwill ve Švýcarsku, kde ho čeká prestižní turnaj pěti zemí. Zde se svěřenci trenéra Vebera utkají s týmy Německa, Slovenska, Švýcarska a USA.


,,Na turnaji chceme především vidět kluky hrát těžké zápasy a doufáme, že nám postupně vykrystalizuje hráčský kádr pro zbytek turnajů v roce 2010,“ uzavírá hlavní trenér Jiří Veber.

Autor: Martin Steinbach