Bohémia Lion Cup má za sebou první kolo play off. Hokejisté Lub a Malé Vísky jdou do finále.
Dramatické zápasy byly k vidění v prvním kole play off hokejového sdruženého přeboru mužů Bohémia Lion Cup 2007/2008 na ZS v Klatovech.
V Chodském derby o konečné 5.-6.místo v tabulce vyhrála Flóra Domažlice těsně 5:4 nad Staňkovem. Stejným výsledkem skončilo nečekaně i semifinálové utkání Luby – Nýrsko.
Hokejisté Nýrska podali výborný výkon, favorizované Luby se naopak trápily v koncovce a do finále nakonec postoupily se štěstím. I druhé semifinále přineslo velkou bitvu, kterou lépe zvládli hokejisté Malé Vísky. Ti vyhráli nad Sušicí 6:3 a ve finále si to rozdají o přebornický titul, tak jako v loňském ročníku, se Startem VD Luby.
O 3.místo si spolu zahrají hokejisté TJ Sušice a Okuly Nýrsko.
1.března ZS Klatovy
HC Flóra Domažlice –
HC Tempo Staňkov 5:4
(1:1, 3:0,1:3)
Souboj o konečnou 5. příčku v tabulce přinesl bojovný hokej. Chodské derby nakonec vyhráli hokejisté Flóry Domažlice, kteří tento duel rozhodli prakticky ve druhé třetině. Tu vyhráli 3:0, v úvodu poslední třetiny zvýšil Steinbrücker na 5:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Staňkov však zabojoval. Od 56. do 59.minuty stačil dát tři goly, snížil na 5:4, ale Flóra Domažlice si výhru vzít nenechala. Obsadila konečné 5. místo v tabulce, nováček ze Staňkova podával sympatické výkony po celý soutěžní ročník, patří mu však poslední, 6. příčka.
„Tento zápas jsme měli více šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Kdyby to bylo po první třetině 3:0 pro Staňkov, nikdo by se tomu nemohl divit. Domažlice šance využily, a proto vyhrály,“konstatoval po zápase jeden z hráčů, Vojtěch Němec. Vyloučení: 6:4, z toho hostující Jiří Liebl na 10 minut. Branky : Steinbrücker 2, Jarkovský, Voříšek, Volfík – Nový 2, Liebl, Hoffman.
Rozhodčí: Michal Rubáš a Aleš Peksa.