V neděli 6. ledna staňkovští hokejisté sehráli již desáté kolo klatovského přeboru.

HC Tempo Staňkov – TJ Sokol Malá Víska 3:5 (2:2; 0:0; 1:3)

Poslední Staňkov se utkal s první Malou Vískou. Staňkovští měli po dlouhé době k dispozici téměř tři kompletní pětky, což se na hře pozitivně projevilo. V první třetině se při přesilovce ujala vedení Malá Víska - od modré střílel po ledě obránce a puk prošel až do branky 0:1. Vzápětí se prosadil staňkovský obránce Karel Kapitán střelou od modré čáry – 1:1. Pak přišla chyba v domácí obraně, když V. Němec nedokázal zastavit v plné rychlosti rozjetého útočníka Malé Vísky, který se trefil přesně do rohu branky Jana Brožovského – 2:1.

V závěru první třetiny se do šance dostal domácí Radek Blacký a trefil se přesně – 2:2. Druhá třetina byla opět vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. V druhé polovině druhé třetiny vstřelil Staňkov regulérní branku. Rozhodčí se mylně domníval, že brankář má puk pod kontrolou a zapískal. Puk však přešel přes brankovou čáru ještě před hvizdem rozhodčího. Branka ale nebyla uznána. Ve třetí třetině začali mít převahu hosté, kteří několikrát uzamkli Staňkov v obranném pásmu. Při jednom takovém uzamknutí se Malá Víska dostala do vedení 3:2. Branka ovšem neměla platit, protože krátce před jejím dosažení se puk dotkl ochranné sítě nad plexisklem. Rozhodčí si toho ovšem nevšimli a podruhé tak hrubě poškodili Staňkov. Hostující Víska dále vyvíjela tlak, z kterého vytěžila, díky skvěle chytajícímu brankáři Brožovskému, pouze dvě branky a vedla 5:2. V závěru zápasu se prosadil dorážkou staňkovský Petr Hoffman a určil tak konečnou podobu výsledku na 5:3 pro Malou Vísku.

„V zápase jsme ukázali, že když nehrajeme na dvě pětky, ale na tři, dokážeme hrát vyrovnaný hokej i se soupeřem z čela tabulky. Výkon rozhodčích nám ale sebral naději na body,“zklamaně konstatoval domácí hráč Vojtěch Němec. Sestava HC Tempo Staňkov: Jan Brožovský – Karel Tomášek, Jiří Látal, Petr Hoffman – Karel Kapitán, Michal Fronk – Martin Kapitán, Libor Peteřík, Josef Vavrica – Pavel Blacký, Vojtěch Němec – Radek Blacký, Zdeněk Pikal, Ladislav Kabourek – Luboš Raška Střelci Staňkova: Karel Kapitán , Radek Blacký, Petr Hoffman Vyloučení Staňkova: Pavel Blacký, Jiří Látal, Michal Fronk Rozhodčí: Josef Lehečka, Aleš Peksa

Další utkání sehraje HC Tempo Staňkov již tuto sobotu, 12. ledna od 19.15 hodin s SKP Okula Nýrsko na zimním stadionu v Klatovech.