11.2.2008

Ilustrační foto.Foto: Ladislav Kolibovský

Tentokrát si z Plzně odvezli devítigólovou nadílku hokejisté z Klabavy.

HC Holýšov – HC Klabava 9 : 3 (1:1, 5:1, 3:1)

Hokejisté HC Holýšov si v dalším pokračování Sdruženého přeboru Plzeňska poradili se soupeřem z Klabavy a „vyprovodili“ jej z plzeňského ledu rozdílem třídy. Již v 1. minutě otevřel skóre utkání domácí Polívka, který zužitkoval ideální příhru Maška – 1:0. I v dalším průběhu první třetiny dominovali Holýšovští, ale bez gólového efektu. V této úvodní třetině měli hosté z Klabavy ještě dost sil, snažili se pozorně bránit a vyráželi do nebezpečných brejků, při kterých musel několikrát prokázat pozornost gólman Holýšova Griga. V poslední vteřině navíc domácí podcenili poslední možnou akci soupeře v této třetině a povedenou dorážkou Ungrovy střely vyrovnal Heidenreich na 1:1.

Druhá třetina začala holýšovským náporem, ale ve 3. minutě byl přísně vyloučen na 2 minuty Dvořák. Toto oslabení však domácí sehráli více než dobře. Nejprve se celá bránící čtyřka usídlila v útočném pásmu, po pár vteřinách Kopecký tvrdě vypálil od modré a vyražený puk uklidil do branky Beran – 2:1. Poté šla na led druhá bránící formace a ta „vymyslela“ nejkrásnější branku utkání. Stále ještě ve 3. minutě a v oslabení vnikla trojice Míka, Polívka, Mašek do třetiny hostí a po legendární kombinaci „Larionov, Krutov, Makarov“ skóroval do prázdné branky Mašek – 3:1. V 7. minutě pak ukončil souhru Valma s Bezvodou nekompromisní dělovkou od modré Dvořák, který málem protrhl síť v brance – 4:1. Pak zaúřadoval v rozmezí čtyř minut dvakrát holýšovský Förster. Nejprve doklepl ze vzduchu Beranovu střelu vyraženou gólmanem – 5:1 a o čtyři minuty později po ideálním „nabití“ stejným hráčem, prostřelil „z první“ vše, co mu stálo v cestě – 6:1.

V závěru třetiny poslal slaboučký rozhodčí Machačný st. na trestnou lavici domácího Peteříka a za dalších 20 vteřin ještě Berana. Přesilovku 5 na 3 hosté z Klabavy přece jen sehráli dobře. Po přesilovkovém zámku celé pětky překonal v poslední minutě bezmocného Grigu Benda – 6:2. Třetí třetina se dohrávala již jen z povinnosti. I nadále udávali tempo hry holýšovští hokejisté, kteří zatížili konto soupeře ještě třemi brankami. V 5.minutě vzal na sebe odpovědnost Šulc a po samostatné akci zvýšil na – 7:2. O to více překvapující bylo, že již za rozhodnutého stavu chtěl zřejmě zpestřit utkání hlavní rozhodčí Machačný a 5 minut před koncem poslal „do sprch“ domácího Polívku s Míkou. V té samé minutě pak ještě (zřejmě jako kompenzaci) poslal „do šaten“ také překvapeného Zajíčka na straně hostí. Tři minuty před koncem upravil po hezké střele Jindřicha Beran na 8:2.

Ještě v té samé minutě sice snížil po samostatné akci klabavský Benda na 8:3, ale poslední slovo měl v tomto utkání domácí Šulc. Ten uzavřel skóre na 9:3 dvě minuty před koncem, když těžil z krásného pasu obránce Dvořáka. Diváky požadovanou „desítku“ již nikdo nepřidal, přesto odcházeli z plzeňského ledu hokejisté z Holýšova spokojeni. Vždyť v letošní sezoně se Holýšovským podařilo zatížit konto soupeřů již 102 góly. Právě jubilejní 100. gól padl v tomto utkání a symbolicky jej vsítil dosavadní nejlepší holýšovský střelec Radek Šulc. Další mistrovské utkání hraje Holýšov již tuto neděli 10. února a soupeřem mu budou silné Radobyčice. Utkání bude sehráno na ZS Plzeň II. od 12.10 hodin. Diváci mohou využít autobus společně s hráči – odjezd od MěÚ v Holýšově v 10.45 hodin.

Sestava HC Holýšov : Griga – Dvořák, Sloup – Kopecký, Jindřich – Förster, Beran, Šulc – Mašek, Míka, Polívka – Peteřík, Forst, Bezvoda, Valm. Vyloučení : 8 – 4, z toho od 40.min. Polívka + Míka OK (oba Holýšov), od 41.min. Zajíček OK (Klabava) Využití : 1 – 1 V oslabení : 2 – 0 Rozhodčí : Machačný st. – Jakešová, Buberlová

11.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Miloš Zeman v Domažlicích
20

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Mrákov – Svátkem pro příznivce tvrdší muziky byl sobotní koncert kapel Dymytry a Komunál v mrákovském kulturním domě. V sobotu 21. října tam vystoupí kapela Kečup.

Neznámý zloděj vyloupil garáž a z auta ukradl baterii

Domažlice – Trestných činů krádež a poškození cizí věci se dopustil neznámý pachatel během uplynulých dvou týdnů v Domažlicích.