V neděli 13. ledna odehráli holýšovští hokejisté již patnácté mistrovské utkání na plzeňském ledě. Lví podíl na bodovém zisku měl holýšovský gólman Roman Baxa.

HC GES PlzeŇ – HC Holýšov 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Od úvodního vhazování se hrál oboustranně rychlý a pohledný hokej, okořeněný o spoustu šancí. Domácí hokejisté z Plzně oproti poslednímu vzájemnému duelu s Holýšovem, kdy Holýšov zvítězil celkem hladce 11:3, nastoupili z značně posíleni. V jejich dresu se objevilo hned šest hráčů bývalého legendárního HC TOP Plzeň. ( Fikrle, Vachovec, Fiala, Tuček..).

Holýšovští zase představili svoji nejnovější posilu – obránce Pavla Dvořáka. Všichni výše jmenovaní hráči byli na ledě hodně vidět, ale přesto hvězdou utkání číslo jedna byl holýšovský gólman Roman Baxa. Velmi dobré výkony podával a gólman domácího „Gesu“ a proto se přes několik gólových šancí na obou stranách, skončila první třetina bez branek. Druhá třetina byla hodně podobná té první, kde vynikali oba gólmani. V polovině druhé třetiny byl již domácí gólman překonán po nechytatelné “Dělovce“ nové akvizice Holýšova Pavla Dvořáka, ale bohužel puk skončil jen na horní konstrukci branky. Když se zdálo, že i po druhé třetině bude bezbrankový stav, zaúřadovala v posledních dvou minutách domácí elitní formace a výsledkem byly dvě branky v síti Holýšova. To do té doby 100% gólmana Baxu překonal nejprve minutu před koncem druhé třetiny z blízka domácí Makovec, který zužitkoval přihrávku Štejra – 0:1.

O minutu později bylo pro holýšovské ještě hůře. Ti se snažili do konce třetiny ještě o vyrovnání, ale při ataku domácí branky se odražením puku dostal Makovec a vyslal do samostatného nájezdu Bundu, který nedal Baxovi šanci. I přesto, že v závěru druhé třetiny hokejisté z Holýšova dvakrát inkasovali, byli to právě oni, kdo získával v zápase mírně navrch. S nastavenou aktivitou pokračovali hosté i ve třetí třetině a jejich nátlaková hra nabývala na intenzitě. Vyústěním bylo dvojité vyloučení domácích ve druhé a třetí minutě třetí třetiny, což bylo zřejmě pro vývoj zápasu zlomové. Vteřinu před vypršením trestu prvého vyloučeného hráče potrestal GES nechytatelnou dělovkou do levého růžku David Beran – 2:1 a do další minuty bylo srovnáno.

Míkova formace rozpoutala v útočné třetině doslova peklo a v konečné fázi zužitkoval z blízka Polívka Maškovu přesnou přihrávku – 2:2. V poslední fázi utkání se snažila obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu, ale šťastnější byli nakonec Holýšovští podpořeni skvělými zákroky Romana Baxi. Rozhodnutí padlo čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Po vhazování v útočné třetině Holýšova se dostal k puku kapitán hostí Míka a střelou po ledě překvapil domácího gólmana – 2:3. Poté domácí vrhli všechny síly do útoku. Navíc byl v poslední minutě přísně vyloučen Polívka a HC GES se pokusili ztéci Baxovu svatyni při hře power play šest na čtyři. Hostující gólman však již změnu skóre nepřipustil a třemi těžkými zákroky v posledních vteřinách vyprovodil plzeňské hokejisty z ledu. )

Sestava: Baxa – Navrátil, Sloup – Šmíd, Dvořák – Mašek, Míka, Polívka – Peteřík, Beran, Šulc – Bezvoda, Forst, Valm. Vyloučení: 6 – 6 + Šulc OT 10 min., Beran OT 10 min., Polívka OT 10 min., Využití: 0:2 „Byl jsem velice spokojen s přístupem všech našich hráčů, neboť i za nepříznivého stavu nesložili zbraně a věřili ve vítězství. To se na konec podařilo a plným bodovým ziskem zůstáváme ve hře o přední příčky tabulky. Dobře se uvedla i nová posila Pavel Dvořák, ale přesto dnes musím smeknout před vyjimečným výkonem gólmana Romana Baxi,“konstatoval trenér Radek Špiller.