„Do zápasu jsme díky postavení v tabulce vstupovali jako mírný favorit, ale s ohledem na výsledky posledních několika zápasů a situaci kolem týmu jsme se za favority rozhodně nepovažovali. Soustředili jsme se hlavně na náš vlastní výkon a do zápasu šli s cílem potvrdit zlepšující se trend a získat opět plný počet bodů, který jsme naposledy získali právě s týmem Nýrska v minulém kole,“ prozradil vedoucí mužstva Vladimír Buršík.

HC Nýrsko - HC Sokol Díly
1:5 (0:3, 0:0, 1:2)

Zápas začal ve vysokém tempu a šance na obou stranách se střídaly. „Nám opět perfektně zachytal brankář Kadlec, na kterého jsme se mohli plně spolehnout, a tak jsme se soustředili hlavně na útočnou hru,“ dodal Buršík.

To neslo své ovoce a díky střele Mazance od modré čáry, kdy se Díly ve vlastním oslabení ujali vedení 1:0. Druhý gól přidal po vyhraném vhazování a přihrávce Reinigera dorážkou Smutný a účet první třetiny uzavřel po tlaku a přihrávce Vítovce Zibar.

V druhé třetině obě mužstva měla několik šancí, ale další góly nepadly. Síť se opět rozvlnila až ve třetí třetině, kdy nejprve hráči Nýrska snížili na rozdíl dvou branek. Na to odpověděl Rojt (svým prvním gólem v dresu Dílů), když proměnil samostatný nájezd, ke kterému ho vybídl svou nahrávkou Farný. Gólový účet zápasu symbolicky uzavřel po přihrávce Zibara Mazanec a stanovil tak konečné skóre 5:1 ve prospěch Dílů. „Zisk tří bodů nás velice těší a jsme rádi, že se na zápas přišli podívat i fanoušci, kterým patří velký dík za podporu. Vzrůstající formu budeme chtít potvrdit i v příštím zápase proti Flóře

Domažlice a oplatit jim porážku z minulého kola. Bude to sice hodně těžký zápas, ale pokusíme se do něj dát všechno a o body se poprat,“ sdělil Deníku přání mužstva vedoucí týmu Vladimír Buršík.