Nástup do nového týmu mu vyšel víc než asi sám očekával. Útočník Martin Beránek změnil působiště jen před pár dny, když v závěru přestupního termínu vyměnil Mladou Boleslav za Plzeň. A hned při své premiéře v dresu Škodovky skóroval. Brankáře Štěpána Lukeše překonal 21letý hráč rychlým švihem z mezikruží, jenže málo platné. Indiáni čtvrté derby v sezoně v Karlových Varech prohráli 1:3.

V Plzni se Martin Beránek ocitl jen před pár dny.V Plzni se Martin Beránek ocitl jen před pár dny.Zdroj: hcplzen.cz

Lepší začátek angažmá jste si asi přát nemohl, že?

To ne. Dát gól je super, jsem za to hrozně rád, jen škoda, že se nevyhrálo. Utkání nám uteklo, ale doufám, že v příštích zápasech už budeme pouze vyhrávat.

Takhle Martinu Beránkovi sluší tréninkový dres Škodovky.
Z Bruslaře na poslední chvíli Indiánem. Těší mě, že vyšla Plzeň, hlásí Beránek

Jak se vám v novém týmu a s novými spoluhráči jen po pár trénincích hrálo?

Cítil jsem se dobře, nohy mi šly, což bylo pro mě nejdůležitější. Je pravda, že moc času na sehrávání nebylo, měli jsme pouhé dva tréninky, takže to byla jen rychlovka. Ale myslím si, že naše lajna (Bitten, Honejsek, Beránek) si v zápase sedla a bylo to super.

Plzeňská Škodovka získala Martina Beránka (vlevo) z Mladé Boleslavi v závěru přestupního termínu výměnou za Sebastiána Maláta.Plzeňská Škodovka získala Martina Beránka (vlevo) z Mladé Boleslavi v závěru přestupního termínu výměnou za Sebastiána Maláta.Zdroj: bkboleslav.cz

Co o výsledku derby rozhodlo?

Dostali jsme takové dva smolné góly. Chtělo to více se tlačit do brány a pokusit se dát více branek. Ale jinak ten zápas byl super. Navíc nás přijelo do Karlových Varů podpořit spousta fanoušků. Až jsem byl překvapený, kolik jich dorazilo a byli skvělí. To se cení a věřím, že v dalším utkání doma se jim za podporu odvděčíme vítězstvím (Plzeň hostí v neděli od 16.30 tým Liberce).

Plzeňský obránce Jan Piskáček čelí útoku Energie v pátečním derby v Karlových Varech.
Novic Beránek zadělal na drama, slavila ale Energie