Díly – Staňkov
2:2 (1:1, 0:1, 1:0) 2:1 SN
V zápase šel do vedení Staňkov. Střelou od červené čáry překvapil dílského gólmana Kváče Hoffman – 0:1. V závěru první třetiny se podařilo dílským hokejistům vyrovnat zásluhou Brejchy. Ve druhém dějství, ve kterém nechybělo nasazení, se před diváky, kteří vytvořili skvělou kulisu, se hrál rychlý a tvrdý hokej. V této části hry měli převahu hokejisté Staňkova, kteří ji korunovali gólem, když střela Škardy skončila v síti gólmana Dílů – 1:2.
V závěrečném dějství získaly převahu Díly, ale staňkovský tým pozorně bránil až do poslední minuty. Ta však rozhodla. V čase 59:16, tedy 44 vteřin před koncem, Díly srovnaly, když puk přepadl přes rameno brankáře Brožovského – 2:2. V posledních sekundách zápasu další branka nepadla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se štěstí přiklonilo na stranu Dílů, které vyhrály 2:1, když oba úspěchy zaznamenal kanonýr Škultéty. Za Sokol Staňkov srovnával na 1:1 Tomášek.
„S tím, že se dostaneme až do finále, natož že vyhrajeme, jsme nepočítali,“ řekl jeden z členů vítězného týmu, který po základní části skončil ´až´ na šestém místě. Volfík také za celý tým poděkoval všem fanouškům, kteří spolu s těmi staňkovskými sportovně fandili po celý zápas. „Když jsme se na ledě nebo na lavičce domlouvali, skoro jsme se neslyšeli,“ popsal atmosféru finále Volfík, který pak se svými spoluhráči a fanoušky, kterých se sešlo opravdu mnoho, slavil zisk poháru v dílské restauraci Tyrolka dlouho do noci.
Díly: Kváč – Soběhart, Rejthar, Knopf, Blažek, Steinberger, Uhlík – Škultéty, Reiniger, Smutný, Koryťák, Brejcha, Zibear, Beneš, Vítovec a Volfík. Trenér: Buršík.
Staňkov: Brožovský – Volf, Vojtěch Němec, Fronk, Raška, Pavel Blacký, Kabourek – Petr Němec, Látal, Hoffman, Peteřík, Nový, Vavrica, Tomášek, Škarda, Radek Blacký. Trenér: Vojtěch Němec.
Na cestě za obhajobou celek Dílů ve vyřazovacích soubojích zdolal první tři celky základní části. Ve čtvrtfinále přehráli dílští soupeře z Poběžovic (3:2 a 10:0), v semifinále se střetli s Jetenovicemi, se kterými v prvním zápase prohráli 1:4. Ve druhém pak zvítězili 3:2 a o postupu do finále rozhodli v samostatných nájezdech.
Staňkov v play off vyřadil domažlický Rakon (3:2 a 4:1). V semifinále si pak poradil s Chodskou Lhotou 4:2 a 5:1.
Týmy, které byly vyřazeny v semifinále, Jetenovice a Chodská Lhota, se utkaly o třetí místo.
Jetenovice – Ch. Lhota
13:0 (3:0, 4:0, 6:0)
Suverénní vítěz základní části si se svým soupeřem hladce poradil. Již v první třetině šel do tříbrankového vedení, které ve druhém dějství zvýraznil dalšími čtyřmi góly. Ve třetí třetině již hráči Chodské Lhoty rezignovali a Jetenovičtí v této části šestkrát skórovali. Střelecky se v utkání dařilo Pavlu Piherovi, který přesně mířil pětkrát, po dvou gólech přidali Přerost, Hranička a Benda. Další přidali Heřman, Janeček, Holý a Makovec, který se tak s 35 brankami stal nejlepším střelcem soutěže.
Hokejové týmy z našeho okresu nyní čekají na otevření zimního stadionu v Domažlicích. Většina si slibuje vyšší návštěvnost zápasů, zájem mladých o hokej a samozřejmě také nižší náklady na dojíždění.