Obraz kočky Mourinky o rozměru 40 krát 40 centimetrů je namalován na plátně technikou olejem. Jeho autorkou je Romana Štryncl z Brna. Zmíněných sto tisíc korun půjde na účet kastračního programu Feliti.

„Za tuto částku projde kastrací více než stovka koček a kocourů z celé republiky. Sto tisíc je historicky nejvyšší částka za všech šestadvacet aukcí. Je to úžasné, jsou Vánoce a tady je vidět, že se stal zázrak. Jsem nadšená, šťastná. Moc si vážíme částky i celkové podpory našeho projektu. Svědčí to o tom, že děláme dobrou práci a jdeme správným směrem,“ uvedla Alena Pávková, prezidenta spolku Feliti.

Prezidentka spolu Feliti Alena Pávková (zleva). Patronka dražby herečka Anna Polívková a autorka obrazu Mourinka Romana Štryncl
Dobročinná aukce. Obraz Mourinky pomůže toulavým kočkám a kocourům

V rámci programu Feliti bylo už vykastrováno téměř osm tisíc koček a kocourů.

„Cílem projektu Feliti je humánní cestou, tedy kastracemi, regulovat počty přemnožených toulavých koček a kocourů v celé České republice. Zejména jsou hrazeny poplatky za zmíněné kastrace koček a kocourů, kteří prokazatelně nemají majitele. Po kastraci se vrací zpět do lokality odchytu,“ vysvětlila Alena Pávková.