Mají mnoho společného. Aktuálně čtyři vstřelené góly do sítě soupeřů ve víkendovém sedmém kole okresního přeboru II. třídy. A protože to není zas tak jednoduchá věc, tak jim to vyneslo společný titul Kanonýr víkendu Domažlického deníku.

Oba také shodně hrají za týmy, které byly před startem této sezony pasovány na největší aspiranty na postup do oblastní I.B třídy.

Oba pojí i nadstandardně dlouhá fotbalová dlouhověkost, vždyť se jedná o borce, kteří patří do kategorie velezkušených čtyřicátníků.

Pravda, sedmatřicetiletému Jaroslavu Krakešovi jsme tím tři roky přidali a Miloslav Duchoň této hranice dosáhne až v prosinci, ale pro jejich kategorizaci oproti mladým puškám z řad spoluhráčů i protihráčů to jistě lze použít.

Prvně jmenovaný si připsal na hřišti rezervy Tatranu Chodov při výhře jeho Hraničáře Česká Kubice 5:2 hattrick už před přestávkou a čtvrtý zásah přidal v poslední desetiminutovce utkání.

Miloslav Duchoň (v červeném) ze Slavoje Koloveč.Zdroj: Deník / Robert Babor

A světe, div se – naprosto stejně si počínal i Miloslav Duchoň v dresu Slavoje Koloveč při domácí demolici SK Poběžovice 6:1.

Že už by těch společných bodů u obou fotbalistů bylo dost? Ale, kdeže!

Oba totiž ještě spojuje věrnost! Máme na mysli tu fotbalovou ke svému klubu.

V době častých přestupů totiž Krakeš i Duchoň herně operují na malém teritoriu a nepočítáme-li krátká hostování, mají na svém kontě jediný přestup mezi kluby.

Jaroslav Krakeš nosí dres České Kubice sice ´pouze´ pátým rokem, ale před tím byl kmenovým hráčem Jiskry Domažlice celých čtyřiadvacet sezon od žáků v roce 1991 až do srpna 2015!

Miloslav Duchoň je původně blížejovský odchovanec a do Kolovče přestoupil už před patnácti lety. Zažil ve Slavoji tedy i zlatou divizní éru, při níž hrál třeba i se slavnými bratry Došky…