A po kulatém výročí už zvolna sahá i tradiční fotbalový turnaj Memoriál Josefa Šerlovského, i když na čtyřicítku si ještě musí počkat do příštího roku. Vůbec to však organizátorům z místního fotbalového klubu nevadí a nejen na nadcházející víkend opět přichystali fanouškům výživné zápasové menu.

„Letošní memoriál Josefa Šerlovského se na postřekovském hřišti odehraje v sobotu a v neděli a utkají se v něm týmy Sokola Postřekov, Tatranu Chodov, FK Staňkov a ZD Meclov,“ hlásí za pořadatele sekretář TJ Sokol Postřekov Vojtěch Královec.

Osvědčený model turnaje zůstává zachován. V sobotu se odehrají dvě ´semifinále´ a v neděli se poražení utkají o konečné třetí místo a vítězové si to rozdají o celkové prvenství.

V obou sobotních semifinálových bojích diváci uvidí konfrontaci oblastní I.B třídy a o dva stupínky vyššího krajského přeboru. „K úvodnímu duelu turnaje nazují od 14 hodin kopačky fotbalisté Chodova (I.B) a Meclova (KP), od 16 hodin pak vyběhne na trávník naše A-mužstvo (I.B) proti FK Staňkov (KP). Souboj o třetí místo jsme naplánovali na neděli od 14 hodin a o dvě hodiny později přijde na řadu finále. V sobotu večer od 19 hodin navíc zahraje skupina Tuba, a tak zveme všechny příznivce fotbalu nejen na zápasy, ale i na venkovní hudební zábavu,“ vypočítává postřekovský funkcionář.

O řízení sobotních utkání se podělí trojice rozhodčích Mifková, Rada a Jelínek. V nedělních bojích o bronz a o titul se k Hedvice Mifkové připojí sudí Strejcová a Kubec.

V loňském roce zvítězil v Memoriálu Josefa Šerlovského Start Tlumačov po finálové přestřelce s domácími borci Sokola Postřekov 4:3. Třetí skončili divizní dorostenci Jiskry Domažlice, kteří hladce přehráli Tatran Chodov 3:0.

Týden po letošním turnaji vypuknou oslavy výročí postřekovského Sokola naplno a opět dvoudenní pořádná nálož fotbalových zápasů vyvrcholí v neděli 26. července od 15 hodin duelem domácího áčka proti SIGIteamu bývalého reprezentačního útočníka Horsta Siegla s plejádou velkých jmen československé a české fotbalové historie.