V sobotním krásném letním počasí hostila Jiskra Domažlice mužstvo FK Hořovicko. Do marodky k Michalovi Bublíkovi, Lukáši Paulovi, Pavlu Vackovi ještě přibyl kapitán mužstva Michal Tesař, který měl horečku. Proto trenéři museli dát na post stopera Jiřího Šámala a Tomáš Bahleda se stáhl do zálohy. Na hráčích byl znát těžký středeční pohárový zápas s Viktorkou Plzeň.

Jiskra Domažlice – Hořovicko 2:0 (0:0)

Jiskra začala aktivně a hned ve 3. minutě se dostal do šance Cihlář, když střílel z voleje a jeho pokus zblokovala obrana hostů. Poté se dvakrát do šance dostal Mužík. Ve 21. min. Schötterl ideálně vysunul Černého a ten prováhal střelu a poté i Bahleda. O minutu později si hostující gólman poradil s trestným kopem Cihláře. Ve 28. min. vysunul Černý Manowetze po levé straně, ten nacentroval před branku a hořovický gólman střelu kryl. O dvě minuty později zahrával hořovický Zámeček trestný kop, ale Mleziva byl na místě. V závěru poločasu střílel Nademlejnský vedle pravé tyče domácí branky. Domažličtí vstoupili do druhého poločasu aktivně. Ve 48. min. střílel Cihlář, ale Slováček jeho tvrdou střelu chytil.

O dvě minuty později vznikl před brankou Jiskry závar po trestném kopu hostujícího Kovaříka. V 55. min. musel hořovický gólman vyboxovat trestný kop Mužíka. V 57. min. zakončoval Schötterl akci Černého, ale míč byl zblokován na roh. První branku přinesla 64. minuta, kdy po Bahledově autu byl ve vápně nedovoleně faulovaný domažlický Mašek a rozhodčí Hodač nařídil pokutový kop, který Černý bezpečně proměnil – 1:0.

V 67. minutě se uvolnil Manowetz, nacentroval na Bahledu, ale jeho hlavičku vyrazil Slováček. V 68. minutě, po špatném rozehrání hostujícího Kaufmana, mu Mužík skluzem vypíchl míč, který se dostal k Bahledovi a ten přihrál na Šota. Kanonýr z Domažlic neomylně vsítil gól a zvýšil na 2:0. Do konce utkání si obě mužstva vytvořila několik šancí domácím Černým a Šotem a hosté Kaufmanem a Nademlejnským. Ani jeden nevyužil svoji příležitost.

Po zaváhání Votic v domácím utkání s Motorletem se Jiskra posunula na krásné 2. místo v celkové tabulce za Tatran Prachatice a dělí je jenom dva body.

ŽK 2:2, 550 diváků, rozhodčí: Hodač, Novotný, Bracík, delegát: Pavel Kopřiva.

„V první řadě bych chtěl poděkovat divákům, že přišli v tak krásném počasí a fandili nám. Čekal jsem strašně těžké utkání, protože se hráči vydali ze všech sil ve středu na poháru s Viktorkou . Za dva dny se nám nepodařilo dát se do takové formy, aby hráči předváděli takový fotbal, na který jsme byli zvyklí. Bylo to hodně o boji. Byli jsme těžkopádní a složitě jsme řešili útočné situace. Druhá věc, která naši hru ovlivnila, bylo náhlé onemocnění opory, kapitána Michala Tesaře. Šámal musel jít na post stopera, Mužík na defenzivního záložníka a Bahleda levého záložníka. Takže těch změn bylo dost a kluci se s tím, hlavně v první půli, špatně vyrovnávali. O přestávce jsme si řekli, že to musíme vybojovat, což se nám povedlo. Měl jsem strach z defenzivy, ale soupeře jsme pustili jenom ke dvěma střelám za celý zápas. Ofenzíva byla horší, protože jsme nebyli lehkonozí. Ale máme tři body,“ uvedl k zápasu trenér Jiskry Milan Dejmek.

Autor: Jiří Pojar