Toho při představování hostů uvítalo publikum potleskem a ve druhé půli jeho jméno skandovalo. Ale po zápase aplaudovala zaplněná domácím fotbalistů, kteří i přes dramatickou zápletku v závěru uhájili vítězství 3:2 a vyhoupli se do čela ligové tabulky. Závěrečnou děkovačku před kotlem Viktorie si s hráči užil i trenér Michal Bílek.

„Podali jsme velmi dobrý výkon, utkání se nám povedlo. Porazit Spartu je vždycky cenné, užíváme si radosti,“ říkal pak plzeňský kouč Michal Bílek, ale vyzdvihl i výkon soupeře. „Sparta jde po zisku míče rychle nahoru, ale byli jsme na ní velmi dobře připravení,“ doplnil trenér Viktorie a odmítl chválit jednotlivce. „Všichni kluci odehráli velmi dobré utkání,“ dodal Bílek.

Sparta už v Plzni nevyhrála více než deset let, z posledních dvanácti zápasů získala jen dvě remízy.

„Plzeň byla důraznější. My jsme dali dva góly, to není špatné, ale tři jsme dostali. Zvlášť ten druhý a třetí byl po našich chybách, ty situace jsme měli vyřešit lépe. Soupeř nás potrestal,“ kontroval Pavel Vrba. Navzdory zklamání se přišel po zápase rozloučit před plzeňský kotel a pozdravil i ostatní fanoušky.

Plzeň začala zostra, už v osmé minutě poslal Kopic míč na pravou stranu na Sýkoru, ten odcentroval a Beauguel nádherně střihl nůžkami, jenže míč zastavil na cestě do sítě stoper hostů Panák. Po čtvrthodině hry zahrozila i Sparta, ale Hložek pálil zblízka nad.

V 18. minutě však zaplněná Doosan Arena explodoval nadšením po perfektní akci domácích, kdy otevřel Beauguel druhou padesátku gólů v české lize a hlavně skóre sobotního zápasu. Stoper Hejda vyvezl míč až před šestnáctku hostů, posunul na Mosqueru a po jeho centru se míč odrazil před francouzského forvarda, jenž se nádherně položil do střely, byť si brankář Nita na míč sáhl, neměl nárok ho zastavit. Sudí celou situaci ještě dlouho konzultoval s kolegou u VAR, ale gól musel uznat – 1:0.

Viktoriáni po vedoucím gólu soupeře ještě víc zmáčkli. Po dalším závaru před sparťanskou brankou nezakončil, akce však pokračovala a Řezník hlavičkoval jen do spoluhráče. Pak Beauguel krásně uvolnil v šestnáctce Kopice, jenže ten těsně minul branku. Po půlhodině hry přidala Plzeň druhý gól.

Po rychlé akci na vlastní polovině poslal Bucha míč za obranu, kam si naběhl Mosquera, po brejku se kličkou se zbavil i gólmana Nity a pohodlně skóroval do prázné branky, Wiesner se nestačil vrátit – 2:0.

Pět minut před koncem však přišla zbytečná chyba plzeňské defenzivy, kdy Kaša neubránil Hložka, po jeho centru vznikl zmatek před brankou Staňka, kde se nejlépe zorientoval Karlsson a propálil i reprezentačního gólmana – 2:1. Domácí pak byli rádi, že poločas skončil.

Hned v první druhé půle napálil Staněk při odkopu spoluhráče Kašu, naštěstí míč pak ukryl v rukavicích a chvilku na to chytil i střelu Hancka.

Až po pěti minutách druhé půle si zase vzala slovo Plzeň, hosty nejprve zachránil včasným zákrokem Panák a střela Sýkory pravou nohou těsně minula tyč.

A tak to vzápětí zkusil plzeňský záložník v 56. minutě zpoza šestnáctky svojí silnější levačkou a míč nádherně zakroutil za Nitu – 3:1.

Po hodině hry měla Sparta sérii nebezpečných standardek, při ráně Hložka vytáhl perfektní zákrok Staněk. V 86. minutě měl na hlavě po centru Hybše pojistku Chorý, ale nedal. A tak přišel trest, když se v 87. minutě po souboji Polidara s domácím gólmanem Staňkem dostal k míči Drchal a uklidil ho do sítě – 3:2. I přes šestiminutové nastavení už se skóre neměnilo.

„Všichni favorizovali, ale Plzeň jsem takhle dobře neviděl dlouho hrát. Hráli přímočaře nahoru, byl jsem překvapený,“ glosoval to už v poločasové přestávce televizní spolukomentátor Jan Rezek, bývalý hráč Plzně i Sparty.

Viktoria Plzeň – Sparta Praha 3:2

Poločas: 2:1.

Branky: 18. Beauguel, 32. Mosquera, 56. Sýkora – 41. Moberg Karlsson, 87. Drchal.

Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Kříž. ŽK: Mosquera, Janošek, Řezník – 66. Pavelka, 82. Štetina. Diváků: 10 584.

Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Kaša, Hejda,Havel – Bucha, Janošek (90+3. Pernica) – Sýkora (72. Čermák), Kopic (72. Šulc), Mosquera (82. Hybš) – Beauguel (82. Chorý).

Sparta Praha: Nita – Wiesner, Štetina, Panák (61. Karabec), Hancko – Pavelka, Sáček (77. Drchal) – Moberg Karlsson (61. Haraslín), Souček, Pešek (85. Polidar) – Hložek.