Viktorii stačil k výhře v Domažlicích poločas

Domažlice, Plzeň – Tříbrankový náskok do odvety osmifinále Poháru České pošty si v sobotu odvezli z Domažlic fotbalisté Viktorie Plzeň.

16.11.2013

První zápas 4. kola Poháru České pošty mezi třetiligovou Jiskrou Domažlice a prvoligovou Viktorií Plzeň. Foto: Deník/ Václav Tauer

Úřadující český mistr vyhrál v televizním zápase nad domácí třetiligovou Jiskrou 3:0. Všechny tři branky padly v prvním poločase. Dva góly vítězů vstřelil Kovařík, třetí zařídil Tecl.

Bojovně hrající tým Jiskry držel před skvělou návštěvou (3350 diváků) krok s účastníkem Ligy mistrů prvních dvacet minut. Potom se projevila větší kvalita prvoligového týmu, který do přestávky po rychlých akcích třikrát překonal domažlického brankáře Ticháčka.

Skóre otevřel ve 24. minutě Kovařík po přihrávce Petržely. Dvě minuty na to se prosadil Tecl, kterému před brankou přihrál Kovařík. Dvě minuty před přestávkou znovu centroval před branku Petržela a opět Kovařík, který tak byl u všech tří branek Viktorie, překonal technickým obloučkem vybíhajícího Ticháčka.

Po přestávce Viktoria, která v Domažlicích nastoupila bez šesti reprezentantů i kapitána Horvátha, trochu polevila v tempu.

Domácí stačili účinně napadat rozehrávku soupeře a sami si vytvořili několik brankových příležitostí.

Potlesk diváků si vysloužil přímý kop Mužíka, který skončil na břevně plzeňské branky, a také parádní střela nůžkami Pyrky, který mířil jen těsně nad branku.

Další šance měla i Viktoria, ale domácí dvakrát podržel gólman Ticháček.

„Viktorka rozhodla zápas v první půli dvěma góly během dvou minut. Trochu mě mrzí, že jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a na brejky, a nakonec jsme to byli my, kdo z brejků inkasoval. Nechali jsme se strhnout hrou soupeře, chyběl nám klid. Celkově jsme ale odehráli dobrý zápas, rozhodně jsme proti favorizovanému a velice kvalitnímu soupeři nezklamali," viděl utkání domažlický trenér Stanislav Purkart.

Kouč Viktorie Pavel Vrba byl spokojen především s tříbrankovým náskokem svého týmu do odvetného duelu, který se uskuteční pravděpodobně až v jarní části sezony. "Zápas jsme zvládli dobře, hlavně pak v prvním poločase, kdy jsme rozhodli o výsledku. Druhá půle mohla být z naší strany aktivnější, ale měli jsme šance a naše výhra mohla být ještě výraznější. I tak je to pro nás do odvety velmi dobrý výsledek," uvedl trenér Pavel Vrba.

Jiskra Domažlice – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:3)

Branky: 24. Kovařík, 26. Tecl, 43. Kovařík. Rozhodčí: Houdek – Štěrba, Vlasjuk. ŽK: Mužík.

Diváci: 3350.

Jiskra: Ticháček – Knakal, Chocholoušek, Bauer, Beránek – Braun (87. M. Pyrka), D. Pyrka – Došlý (81. Kasík), Mužík, Bárta (76. Leitl) – Dvořák. Trenér: Purkart.

Viktoria: Bolek – Řezník, Hejda, Procházka (46. Hubník), Limberský (61. Mlynařík) – Petržela, Kolář, Pospíšil, Kovařík – Wágner (81. Hrdlička), Tecl. Trenér: Vrba.

Autor: Václav Vacek