Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Viktoria srovnala tříbrankový náskok, ale brala jen bod

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň doma remizovali v utkání 28. kola první ligy s Mladou Boleslaví 3:3, když prohrávali už 0:3. Po strhujícím dramatu ale dvěma góly Krmenčíka a jedním Hejdy srovnali skóre. Naděje na titul se ale ještě více vzdálila. Pokud v sobotu Slavia porazí Duklu, zvýší svůj náskok už na čtyři body.

12.5.2017

Fotbalisté Viktorie Plzeň doma remizovali
v utkání 28. kola první ligy
s Mladou Boleslaví 3:3.Foto: Deník / Říský Milan

Viktoria nastoupila bez brankáře Kozáčika (svalové potíže), kterého nahradil Bolek, a obránce Limberského (chřipka) – místo něj nastoupil Janža. Viktoria začala náporem. Soupeře sevřela na jeho polovině, před branku létal jeden centr za druhým.V 17. minutě ale přišla pro domácí studená sprcha. Janža odkopl míč jen před šestnáctku, kde ho napálil Levin a střelou do šibenice překvapil Bolka – 0:1.

Pět minut před přestávkou mohl vyrovnat Hořava, který se probil do šestnáctky, ale mířil metr vedle pravé tyče. Vzápětí Hubníkův centr prodloužil hlavou k tyči Petržela, ale gólman Vejmola míč vyrazil na roh.
Trenér Bečka stáhl o poločase ze hry Kopice a Ivanschitze a na trávník poslal Pilaře s Krmenčíkem. Oba se záhy postarali o největší šanci domácích. Pilař vyslal kolmicí dopředu Krmenčíka, který šel sám na Vejmolu, ale trefil jen jeho nohy. Jenže opět udeřilo na druhé straně. Matějů lajdácky zpracoval míč k nohám osamoceného Kysely, který dal druhý gól – 0:2. To ale nebylo všechno, v 65. minutě překonal Bolka křížnou přízemní střelou Jánoš, hosté vedli už o tři góly a někteří diváci dokonce opouštěli zklamaně svoje místa na tribunách. V té chvíli ještě netušili, že se připravují o nevídané drama.

V 67. minutě se Viktoria konečně prosadila. Na centr střídajícího stopera Hájka si před brankou vyskočil Krmenčík a hlavou poslal míč zblízka do sítě – 1:3. V 79. minutě se urostlý plzeňský útočník prosadil podruhé – trefil se po úniku a zpětném centru rychlonohého Petržely – 2:3. Viktoria se ve snaze alespoň srovnat skóre neustále tlačila před branku Mladé Boleslavi. A po zásluze se vyrovnávací branky dočkala. V nastaveném čase Hejda překonal nejlepšího hráče hostů brankáře Vejmolu a zajistil svému týmu alespoň bod za remízu 3:3.

Hlasy po zápase - Zdenek Bečka (trenér Viktorie): „Do zápasu jsme šli s jasným cílem, vyhrát a získat tři body. Prvních patnáct minut bylo dobrých, pak jsme ale dostali z ojedinělého útoku gól. V poločase jsme si řekli, že tenhle zápas se dá otočit, bohužel jsme individuálními chybami nabídli soupeři druhý a třetí gól. Stále jsem ale věřil, že se dá zápas zvrátit. Srovnali jsme skóre a málem jsme dali i čtvrtý gól. V titul pořád věřím, před námi jsou ještě dva zápasy a ve fotbale se může stát všechno."
Michael Krmenčík (autor dvou gólů): „Ztráta nás mrzí, dostat tři góly je dost, na druhé straně vstřelit tři branky za 20 minut ukazuje na sílu charakteru mužstva. O titul bojujeme dál až do posledního okamžiku, neskládáme zbraně."

Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 3:3 (0:1). Branky: 67. Krmenčík, 79. Krmenčík, 90+1. Hejda – 17. Levin, 58. Kysela, 65. Jánoš, ŽK: Mareš, Vejmola, Čmovš, Přikryl, Rozhodčí: Proske – Koval, Kříž. Diváci: 10488.
Viktoria: Bolek – Matějů, Hejda, Hubník (C), Janža (62. Hájek) – Hořava, Hrošovský – Petržela, Ivanschitz (46. Krmenčík), Kopic (46. Pilař) – Bakoš. Trenér: Bečka.
Mladá Boleslav: Vejmola – Kysela (C) (82. Pauschek), Da Silva, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – Jánoš, Přikryl, Mareš (89. Mebrahtu) – Železník (77. Čmovš). Trenér: Svědík.

Autor: Václav Vacek

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Před druhou hodinou čekalo na vstup do volebního okrsku 10 v domažlické Městské knihovně Boženy Němcové asi 20 lidí.

Na Domažlicku se volí na 138 místech

Lidé mohli volit v seniorském penzionu do přenosné urny

Domažlice - Snazší měli cestu k volební urně voliči ze dvou domažlických seniorských penzionů v Břetislavově ulici.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.