V šestém kole divizní skupiny A zajíždí v neděli dopoledne fotbalisté Jiskry Domažlice, kterým patří druhé místo tabulky, k utkání s aktuálně pátým celkem Jiskrou Třeboň.

V loňském ročníku divize se oba celky střetly nejprve v Domažlicích, kde se zrodila remíza 2:2, když branky vstřelili za Domažlice Schötterl a Šot a za soupeře Hačka a Dedaj z pokutového kopu. V jarním utkání v posledním kole divize Třeboňští doma porazili fotbalisty Domažlic 3:1 (Lavička, Brozman, Sedláček – Čech). Domažličtí budou chtít v Třeboni navázat na vynikající sérii čtyř vítězství v řadě.

„Bohužel s námi celý týden netrénoval útočník Martin Schötterle. K dispozici oproti minulému zápasu by měl být kapitán týmu Michal Tesař. Do Třeboně jedeme navázat na úspěšnou sérii a minimálně neprohrát, ale jsme si vědomi kvalit soupeře, který se v úvodu soutěže usadil na předních příčkách tabulky. Na začátku sezony jsme měli lehčí soupeře ze spodu tabulky a teď nám začínají soupeři z vyšších pater. Kádr Třeboně přes léto nedoznal výraznějších posil. V loňském ročníku jim patřilo krásné čtvrté místo,“ uvedl pro Deník trenér Milan Dejmek.

Toto utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Jaroslav Kubr s asistenty Ivo Polákem a Kamilem Orálkem. Všichni tři jsou z Prahy. Delegát do uzávěrky nebyl znám.

V sobotu od 10 hodin a od 12.15 hodin se bude hrát na Střelnici utkání divizní skupiny A staršího a mladšího dorostu Jiskra Domažlice – FC Písek. V minulém kole se Domažlickým nedařilo na hřišti Spartaku Příbram a odvezli si porážky 5:1 a 2:1. FC Písek hrál na domácím hřišti s krajským rivalem ZČE Plzeň a obě utkání skončila 1:1. Staršímu dorostu Písku patří druhé místo s 10 body (skóre 9:2) a ml. dorost je na osmém místě s 5 body (skóre 4:6).

Krajská utkání

V sobotu 13. září od 17 hodin bude hrát FK Staňkov, který je na 13. místě, na horké půdě druhého Spartaku Chrást. V minulém kole Chrástečtí deklasovali Manětín na jeho hřišti devítigólovým výpraskem. Oproti tomu Staňkov podlehl v domácím prostředí Bolevci 1:3.

Šlágr krajského přeboru se bude hrát v neděli 14. září od 16 hodin na hřišti v Kolovči. Přijede lídr tabulky Senco Doubravka, která v minulém kole vyhrála v Horažďovicích 4:2. Slavoj Koloveč prohrál na hřišti SK ZČE Plzeň 3:1.

Taktéž v neděli od 17 hodin nastoupí Stafin Holýšov, který je na třetím místě tabulky a v minulém kole poprvé prohrál v Rokycanech 2:0, proti patnáctému celku tabulky Diossu Nýřany. Ta prohrála v domácím prostředí s Chanovicemi 1:2.

Autor: Jiří Pojar