Stadion v Hořovicích byl v sobotu 24. října dějištěm utkání skupiny A fotbalové divize, ve kterém domácí FK Hořovicko (14.) hostil (6.) Jiskru Domažlice. Domažličtí trenéři udělali dvě změny v sestavě, zraněné hráče Mifka a Bahledu nahradili v sestavě Manowetz a Hartl.

Hořovicko – Jiskra Domažlice
2:1 (1:0)

Hned v úvodu utkání v 7. minutě došlo k nedorozumění mezi Šáchou a gólmanem Mlezivou. Šáchovu malou domů chytil Mleziva do náruče a rozhodčí Klátil nařídil nepřímý kop. Ten domácí rozehráli z jedenácti metrů a kapitán Kaufman se trefil do levého horního rohu domažlické branky – 1:0.

Ve 13. minutě rozehrával trestný kop z levé strany Mužík a jeho pokus přizvedl hlavou Dochtor nad branku domácího gólmana Nováka. O osm minut později vysunul efektně Strejc Leitla, jehož střelu gólman kryl. Ve 35. minutě domácí Šubert nacentroval do vápna, kde Cihlář odhlavičkoval k Větrovskému, jehož pokus hostující obránci tečovali na rohový kop. Jiskra měla v prvním poločase optickou převahu, ale vázl přechod do útoku.

I ve druhém poločase byla Jiskra aktivnějším mužstvem. V 52. minutě po faulu na Bártu rychle rozehrál Mužík trestný kop a těsně minul pravou tyč Novákovy branky. O tři minuty později střílel nebezpečně Bárta, ale jeho pokus Novák vyrazil. Po hodině hry zahrozili domácí. Nademlejnský vysunul Ehla, ten přistrčil Veinlichovi, který těsně minul Mlezivovu tyč. V 73. minutě musel odstoupit domažlický gólman Mleziva, který se zranil při jednom ze soubojů. V brance ho musel nahradit Lukáš Frei. Hned o minutu později Frei musel krýt Veinlichův pokus. V 77. minutě zastavil nedovoleně na hranici šestnáctky Veinlicha a ideální střeleckou pozici využil domácí Nademlejnský a trefil pravý horní roh Freiovy branky – 2:0.
Ze závěrečného tlaku vytěžila Jiskra snížení, když se v 93. minutě po Bártově úniku po levé straně a jeho následném centru trefil Dochtor na konečných 2:1.

Diváků: 150. ŽK: 2:6. Rozhodčí: Klátil, Janíček, Kramlová. Delegát ČMFS: Kozel.

Sestava Jiskry Domažlice: Mleziva (73. Frei) – Strejc, Bublík, Šácha, Cihlář – Leitl (70. Černý), Mužík, Manowetz (83. Herák), Bárta – Hartl, Dochtor. Trenéři: Žák a Wolf.

Ostatní výsledky 12. kola: Tachov – Votice 1:1 (1:0, 20. Malý – 85. vlastní Luk. Čížek), Strakonice – Doubravka 3:1 (1:0, 14. Zedník, 52. Červenka, 58. Hanzlík – 70. Šimr), Řevnice – Meteor 1:5 (0:4, 61. Petlička – 27. a 33. Fíček, 38. a 39. Vagrčka, 83. Hruška), Kunice – Benešov 0:2 (0:2, 19. Žák, 21. Doseděl), Malše Roudné – Bohemians 1905 B 1:1 (1:1, 25. Šafránek – 22. Adam), Třeboň – Dukla Praha B 0:0, Tábor – Příbram B 2:3 (1:1, 33. Kučera z pen., 62. Holan – 34. vlastní, 73. M. Štochl, 86. Šlapák).

Pořadí: 1. Příbram B 30, 2. Kunice 25, 3. Meteor 20, …, 6. Tachov 17, …, 9. Domažlice 16, …, 13. Doubravka 14, 14. Roudné 13, 15. Strakonice 11, 16. Dukla Praha B 9.

Více k fotbalové divizi v pondělním Deníku.