Zatímco domácí ´Benfika´ momentálně okupuje skvělou třetí příčku tabulky s pětatřiceti body, Holýšov je v aktuální tabulce na devátém místě se ziskem třiadvaceti bodů.

Holýšov vstoupil minulý týden do jarních bojů domácí bezbrankovou remízou s Okulou Nýrsko, když hosté, svěřenci trenéra Kalivody, brali plusový bod za vítězství v penaltách 1:3. Penalty jsou ostatně velmi neoblíbenou disciplínou Holýšova, ve kterých často přichází o plusový bod. „Na tréninku se tomu samozřejmě věnujeme, tam s tím kluci problém nemají. V zápase na ně ale sedne psychická deka, penalty pak řešíme jako žáci,“ naráží trenér Karel Míčka na totální kolaps většiny holýšovských exekutorů v prohraném rozstřelu s Okulou.

„Jinak utkání s Nýrskem mohlo klidně skončit 3:3 nebo 4:4. My jsme nastřelili břevno, hosté tyč, byly i další šance. Oba gólmani ale zachytali velmi dobře.“ Míčka bude mít do ostře sledovaného derby k dispozici kompletní kádr i s posilou do útoku Jakubem Hrádkem s Merklína. „Máme respekt ze soupeře, protože víme, že ´béčko´ Domažlic je mladé, ambiciozní mužstvo, hodně běhavé. Na druhou stranu bychom rádi z Domažlic nějaký bod odvezli,“ dodává kouč Míčka.

Domažlická ´Benfika´ vstoupila do odvetné části soutěže taktéž bezbrankovou remízou 0:0 ve Vejprnicích. V utkání dominovali oba mladí brankáři, na straně Slavie Vavrík, za ´Benfiku´ pak Červený. Oba týmy si vytvořily několik šancí, které neproměnily. V penaltách za Jiskru neuspěli Sova a Tomáš Korelus, a tak se z plusového bodu radovali domácí svěřenci trenéra Jiřího Šámala, který dříve za Domažlice dlouhá léta hrál.

Trenéři Martin Steinbrücker a Antonín Vlček by měli mít rovněž k dispozici kompletní kádr, mimo Dufka jsou všichni hráči v pořádku. Na podzim se oba týmy rozešly po devadesáti minutách za nerozhodného stavu 2:2, když se za Holýšov trefili Šobr a Staněk a za Domažlice Falout a Sova. V penaltách brala bod ´Benfika´, která proměnila čtyři penalty, domácí pouze dvě. „Hrajeme doma na trávě, chtěli bychom napravit malé zaváhání ve Vejprnicích a získat tři důležité body. Bohužel se nám příliš nedaří střelecky, ze dvou zápasů jsme vstřelili jednu branku, to musíme protrhnout. Hru soupeře máme nastudovanou, viděli jsme video. Je složené ze zkušených hráčů, jako jsou například Černohorský nebo Baxa. Derby je však specifické. Musíme bojovat a vyhrát. Zveme diváky, aby jich přišlo co nejvíc a pomohli nám Holýšov porazit,“ burcuje kouč Benfiky Antonín Vlček.(poj)