Dlouhodobý lídr tabulky divizní skupiny A Jiskra Domažlice s 54 body hostí SK Benešov. Ten je v tabulce na pátém místě s 44 body a s jednobodovou ztrátou na čtvrtou rezervu ligových Bohemians 1905.

Do konce soutěže zbývají pouhá čtyři kola. Jiskra z toho hraje dvakrát s jihočeskými mužstvy ohroženými sestupem. Za týden v Táboře a za čtrnáct dní v neděli 12. června ráno v Třeboni. V posledním kole přivítá rezervu druholigového Spartaku MAS Sezimovo Ústí. Benešov se v minulém kole představil v Táboře, který má sestupové starosti a remizoval s ním 0:0. Domažlice absolvovaly brankovou přestřelku v Lisé nad Labem s FK Litol a remizovaly 3:3, když ještě deset minut před koncem vedly 3:2. Do listiny střelců se zapsali Luděk Leitl, Petr Mužík a Lukáš Bezděk. Domažlice v posledních třech kolech třikrát remizovaly. Kádr po dlouhé době je kompletní a v pořádku. Uzdravil se Juraj Donko a distancovanému Kamilu Staňkovi PKFS prominul zbytek trestu. „Je to pro nás velmi důležité utkání s kvalitním soupeřem, kterému se daří. V jeho kádru jsou velmi zkušení fotbalisté jako například Turek a brankář Capouch.“ Trenér Michálek sledoval soupeře ve dvou zápasech a má dokonalý přehled o jeho hře. ,,Jedná se o technicky vybavené mužstvo. Nezbavuje se míče, spíše ho drží,“ říká ke stylu hry zkušený kouč a pokračuje: ,,Hrajeme doma, proto se budeme snažit útočit a vyhrát. Budeme hrát na dva útočníky, ale ještě nejsem rozhodnutý na 100%“. Chtěl bych poprosit širokou fotbalovou veřejnost a naše fanoušky, aby nás přišli v co největším počtu povzbudit.

Kolovečský Slavoj čeká dnes velmi dobře hrající mužstvo – internacionála Jana Bergera tým FK Hořovicko, který ještě na jaře nepoznal hořkost porážky. Koloveč se dvěma vítěznými utkáními v Příbrami a doma se Strakonicemi se dostala na osmou pozici, když má na svém kontě 36 divizních bodů. Slavoj čeká ´anglický´ týden. Nejprve se dnes představí v Hořovicku, poté si předehraje 30. kolo z důvodu přátelského utkání na domácím stadionu s mistrem Gambrinus ligy Viktorií Plzeň (v pátek 17. června od 17.30 hodin).

V domácím prostředí přivítá ve středu 1. června od 18 hodin Bohemians 1905 B. Vše zakončí nedělní domácí utkání v tradičním čase od 16 hodin. Bude mít za soupeře pražský Motorlet. Ve 29. kole ji čeká sestupem ohrožená Senco Doubravka (v sobotu 11. června od 17 hodin v Plzni).

Z výčtu těchto zápasů je patrné, že závěr soutěže bude ještě pro Koloveč dramatický.

,,Máme hodně nemocných a zraněných hráčů, jako například Doležala, Doška a Šinála. Distancovaný je Milota a kariéry zanechal Černohorský. Budeme bojovat a já se spíš zaměřuji na domácí utkání s Bohemkou.V Hořovicku můžeme hrát uvolněně. Domácí mají ve svém kádru dva hráče z Písku, které dobře znám (tam trenér Krejčí působil před postupem Písku do divize v roce 2007) Pivoňku a Hrbáče. My se jich ale nebojíme, protože jsme hráli s kvalitnějšími mužstvy než je Hořovicko. Myslím si, že nám k záchraně bude dokonce stačit 36 bodů, když by náhodou Třeboň remizovala se Zličínem, tak by nám tento bodový zisk stačil,“ říká sebevědomě trenér Karel Krejčí a dodává: ,,Potom, co jsme odehráli poslední dvě utkání se vůbec o záchraně nebavím!“

Autor: Jiří Pojar