V posledním zápasu druhého kola krajského přeboru čekal na diváky prestižní zápas mezi domácí Kolovčí a hosty ze Staňkova.

Tyto dva týmy jsou v přeboru nováčci a společně toužily po prvních bodech, protože Koloveč v prvním kole prohrál v Holýšově a Staňkovští utrpěli porážku od fotbalistů Manětína.

Domácí byli rozhodně favorité zápasu a do utkání vstoupili mnohem aktivněji. V 5. minutě vystrašil brankáře hostů Jánského tečovanou střelou Mifek, ale jeho pokus skončil pouze v síti za brankou. Na druhé straně se dostal míč po ose Janka – Šteffl – Poslední do velkého vápna Kolovče, ale posledně jmenovaný svoji střelu hlavou namířil nad branku domácích.

Kolovečtí nadále vyvíjeli tlak na obranu hostů a několikrát se dostali do slibné příležitosti. Ve 27. minutě střílel opět Mifek, jenže na čáře stál připravený Jánský a jeho střelu bravurně vyrazil. Hráči Staňkova ovšem zápas nevzdávali a svojí bojovností a důrazem domácí tým určitě zaskočili. Často se dostávali kombinačně před branku Simbartla, ale žádnou šanci si nevytvořili. Několikrát jejich snahu překazil domácí hráč Baxa. Tento fotbalista se i v tom nejlehčím souboji skácel k zemi s křikem, který většina fanoušků ocenila posměchem. Rozhodčí ale pokaždé viděl faul hráčů ze Staňkova.

Ve 25. minutě zahrával Staňkov roh. Nejvýše vyskočil obránce Bauer, jeho hlavičkový pokus však kryl brankář domácích. O pět minut později střílel Duchoň z Kolovče ze střední vzdálenosti těsně nad.

Fotbalisté Staňkova se snažili hru uklidnit, ale nedali si pozor na aktivního Šperla, který se prosadil do vápna hostů a jeho střela málem otevřela skóre. Kolovečtí byli i nadále lepším týmem a po kombinaci z pravé strany střílel vedle z těžké pozice Černohorský.

V nastaveném čase prvního poločasu se uvolnil Milota a po Hrachově faulu zahrávali Kolovečtí přímý kop z krátké vzdálenosti. Na centr Černohorského vyskočil faulovaný Milota a hlavou rozvlnil siť – 1:0 pro domácí. Rozhodčí nenechal Staňkov ani rozehrát a ukončil první dějství zápasu. Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji a po přihrávce Janky zakončoval Poslední pouze do brankáře Kolovče. V další akci střílel z nadějné pozice Šteffl, ale jen těsně minul.

V 56. minutě poslal dlouhým výkopem brankář Kolovče do šance Šperla, který však v běhu střílel vedle. Po následném protiútoku Staňkova byl nesportovně faulovaný hráč Trhlík. Provinilcem byl obránce Kolovče Baxa, který v přerušené hře udeřil útočníka Staňkova. Jeho zákrok však zůstal bez povšimnutí. Hra pokračovala a k přímému kopu se postavil Janka, který lehkou střelou prostřelil nejistého Simbartla – 1:1.

Koloveč však mohla záhy strhnout vedení na svoji stranu. Šperl se krásně prosadil, ale jeho prudkou střelu zastavila branková konstrukce. Fotbalisté Staňkova chtěli v Kolovči bodovat naplno. Po hezkém centru záložníka Janky se ve vápně ocitl útočník Trhlík, který však na letící míč nedosáhl. Zápas měl tempo a 820 diváků vidělo útočný fotbal na obou stranách. Týmy chtěly vyhrát a diváci se fotbalem bavili.

V 87. minutě přišel zlom celého utkání. Stankovští zahrávali roh a k míči se dostal Bauer, který nezkrotil ve vápně míč a ztratil jej. Z následného protiútoku nestačila obrana Staňkova zareagovat na rychlého Šperla, který střelou k tyči upravil skóre na konečných 2:1 pro domácí.

Do konce utkání se už Staňkov do žádné šance neprosadil, a zápas tedy skončil vítězstvím domácích.

Autor: Martin Steinbach