Kvůli nemocem je letos nižší účast, přesněji devět brankářů z obvyklých 20, ale na druhou stranu se jim mohou trenéři Petr Hutta a Jiří Krbeček lépe věnovat.

Soustředění se účastní mladí brankáři z plzeňské Viktorie, Domažlic či Vejprnic. Tréninková náplň je hlavně chytací technika, obratnost, posilování celkové kondice a především technika nohou, která je podle Hutty základ.

„Myslím, že tréninky jsou kvalitní, je tady samozřejmě vidět rozdíl mezi gólmany ligy, krajských soutěží či těch nejnižších. Když vidím, co se v dnešní době děje, tak jsem rád, že ti kluci alespoň něco dělají,“ přidal Hutta, který se může pochlubit řadou jím odchovaných gólmanů, ať už Martinem Ticháčkem či Martinem Mlezivou.

„Kvalita kluků se lepší měsíc od měsíce. Mezi ty nejkvalitnější tady určitě patří Jiří Měsíček, odchovanec domažlické kopané. Mohu říci, že patří mezi nejlepší. O tom svědčí i fakt, že chytá v reprezentaci,“ představil Hutta jednoho ze svých svěřenců v rámci soustředění.

„Na závěr bych rád poděkoval Základní škole Mrákov, Sokolu Mrákov, panu Groesslovi a vůbec všem, kteří se o nás starali. V takových podmínkách se nám skvěle pracuje a určitě se sem opět vrátíme. V termínu mezi 12. a 14. lednem zde plánujeme soustředění dorosteneckých brankářů. Čekáme velice nadupanou účast. Přijedou brankáři Viktorky Plzeň, ligových Teplic, Strakonic i domažlická jednička Ondra Korba,“ dodal na závěr trenér Petr Hutta