Domažlické A mužstvo zahájilo přípravu na nadcházející sezonu přátelským utkáním proti Baníku Zbůch.
Baník Zbůch – Jiskra Domažlice
0 : 5

Trenér Milan Dejmek dal příležitost všem hráčům širšího kádru. Hosté byli po celé utkaní jednoznačně lepším mužstvem, v 15.min. se ujali vedení brankou Bublíka po spolupráci s Černým – 0:1.

Domažličtí si poté vytvořili několik slibných šancí. Proměnit se jim však povedl až rychlý brejk ve 44. min., kdy Černý vysunul Cihláře, který nedal domácímu brankáři šanci – 0:2. Po změně stran v 59. min. zvýšil Bahleda po spolupráci se Steinbergrem na 0:3. O tři minuty později přidal čtvrtou branku domažlický Mužík – 0:4. Na konečných 0:5 upravil těsně před koncem utkání svým druhým gólem v utkání Bahleda.

Mariánské Lázně – Jiskra
1:2 (0:1)

V nedělním podvečeru sehrálo A mužstvo utkání předkola Poháru ČMFS. Na hřišti v Drmoulu nastoupili proti účastníkovi karlovarského krajského přeboru Viktorii Mariánské Lázně. Po opatrném začátku se do první vážnější šance dostala Jiskra, která v 9. min. Mužíkovou střelou ohrozila branku mariánskolázeňského gólmana Šmejkala, jenž o dvě minuty později zlikvidoval i trestný kop Bahledy. Ve 20. min. si vytvořili šanci domácí, když Zemanovu střelu musel Mleziva vyboxovat. První branku přinesla 27. min., když Mužík vysunul Cihláře, ten nacentroval na nabíhajícího Bublíka, jenž otevřel skóre - 0:1.

Do konce poločasu si Jiskra vytvořila největší šanci Bahledou, který jen těsně minul pravou tyč Šmejkalovy branky. I přesto, že trenér Milan Dejmek nabádal o přestávce své svěřence k většímu nasazení, domácí hned v úvodu druhého poločasu vyrovnali Kafkou na 1:1.

Po inkasovaném gólu se hráči Jiskry snažili rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Šance Bahledy a Mužíka bohužel gólový efekt neměly, a tak rozhodnutí přinesla 77. min. Domácí zahráli v pokutovém území rukou a z nařízené penalty nedal Černý brankáři Šmejkalovi šanci a posunul Jiskru do 1. kola poháru ČMFS, kde jí bude soupeřem tuto neděli, 27. července, divizní Slavia Vejprnice.

Sestava Jiskry: Mleziva – Strejc, Tesař, Paul, Cihlář – Zb. Černý, Šámal, Mužík, Bublík – Bahleda (87. Šmirkl), Schötterl (78. Mašek). Trenér Milan Dejmek. Rozhodčí: Pešek. ŽK 2:3, ČK 0:1 (Mašek), 200 diváků.

Autor: Jiří Pojar