Petřín oproti poslednímu utkání s Rozvadovem (3:0), nastoupil do souboje s týmem, který ho v této sezoně jako jediný obral o body se čtyřmi změnami v sestavě. Jana Příhodu nahradil v brance plzeňského celku Tomáš Pfleger. Od začátku dostali šanci také Trojovský, Brudna a navrátilec Světlík. To fotbalisté Přeštic, kteří své domácí utkání kvůli rekonstrukci stadionu pro květnový šampionát žen do 17 let, museli odehrát opět v blovickém azylu, vítěznou sestavu z Rokycan (6:0) nezměnili.

Natěšená fotbalová veřejnost očekávala vyrovnanou bitvu. Petřín uhrál v devatenácti předchozích kolech neuvěřitelných 55 bodů, domácí Přeštice zase vyhrály sedm z posledních osmi zápasů, ve kterých nastřílely úctyhodných 28 gólů.

Veškeré předzápasové prognózy ale vyvrátil hned úvod utkání. A kdo přišel na blovický stadion pozdě, mohl litovat. Ve 4. minutě totiž na ukazateli skóre svítil výsledek 0:2, když se za plzeňský výběr trefili v první minutě Marek Vohrna a o chvíli později také Petr Papáček.

Když v 10. minutě utkání přidal třetí branku hostující Václav Lisý, byli přeštičtí hráči zralí na ručník. Malou jiskru naděje ale po čtvrt hodině hry vykřesal domácí Pavel Bešta, jež svým jedenáctým gólem sezony snížil na 1:3.

Kosmetická úprava skóre ale hráče Petřína nijak zvlášť nepoznamenala a ti dál hráli svoji hru. Ve 26. minutě navýšil náskok lídra soutěže svou druhou brankou v zápase Marek Vohrna a o osm minut později stejně produktivní Václav Lisý zařídil pro svůj tým pátý úspěch.

Zbytek prvního dějství stovce udivených diváků už branku nenabídl, i tak se ale jednalo o na góly nejbohatších pětačtyřicet minut sezony.

Ve druhém poločase namlsaní a v pohodě hrající Plzeňané přidali další tři branky, když hattrick dovršili kanonýři Marek Vohrna s Václavem Lisým. Mezi střelce jednoznačného duelu se zapsal také střídající Lukáš Chocholatý.

Ohlasy po zápase:

Pavel Bočan (vedoucí mužstva, Přeštice): Hodnotí se to těžko, představovali jsme si to totiž úplně jinak. Bohužel jsme nezachytili nástup soupeře, od kterého se odvíjel zbytek utkání. Polovinu branek jsme navíc dostali po individuálních chybách.
Jan Pleticha (asistent trenéra, Petřín): Utkání rozhodl náš povedený vstup do zápasu, kdy jsme vstřelili tři rychlé branky. Poté se nám hrálo již dobře. Naprosto zasloužené vítězství.

TJ Přeštice – SK Petřín Plzeň 1:8 (1:5)

Branky: 15. Pavel Bešta – 1., 26. a 64. Vohrna, 10., 34. a 86. Lisý, 4. Papáček, 84. Chocholatý. Rozhodčí: Burda – Vocelka, Valenta. ŽK: 0:1. Diváci: 90. Hřiště: Blovice.

Přeštice: Schimmer – Duchek, Uzlík (71. Tadeáš Přibáň), Krušina, Lecjaks, Jan Přibáň, Lambor, Blahoudek (40. Bouc), Turek, Sýkora, Pavel Bešta. Trenér: Václav Uzlík.

Petřín Plzeň: Pfleger – Papáček (75. Šimáně), Zoubek, Brudna (60. Bendl), Bednář (75. Šmídl), Škarda, Vohrna (80. Chocholatý), Trojovský (68. Motl), Lisý, Hartl, Světlík. Trenér: Radek Vodrážka.