Putovní pohár z Memoriálu Václava Kopejtka, který se v sobotu konal v Horšovském Týně, podruhé za sebou získali Klenečtí.

Osm týmů pořadatelé z F.S.C. Horšovský Týn rozdělili do dvou skupin po osmi. „Měli jsme původně domluveno devět mančaftů, ale Klatovští se na poslední chvíli odhlásili. Jejich tým totiž našel nějaký výhodný zájezd na lyže do Alp, takže jeli raději tam,“ prozradil hlavní pořadatel František Kopejtko a s úsměvem dodal: „Mají si zlámat kosti na lyžích nebo při fotbalu, to vyjde na stejno.“

Skupinu A, kde byly nalosované týmy Stříbra, Klenčí, Poběžovic a Města Touškova, nakonec vyhrály Rychlé šípy z Poběžovic. Ve skupině B se mezi sebou utkal domácí F.S.C. Horšovský Týn, týmy Holýšova, Mokré a 1.FC Horšovský Týn a nejlépe se dařilo fotbalistům Mokré.

Ti v semifinále nečekaně podlehli Klenčí 0:1 a vyrovnaný souboj pokračoval i v utkání Poběžovice – Holýšov, kde o postupu Rychlých šípů rozhodly až penaltové rozstřely.

Napínavé boje pokračovaly i ve finálovém zápasu mezi Klenčím a Poběžovicemi, který nakonec skončil 1:1 a o držiteli putovního poháru tak opět musely rozhodnout penalty. „Byla to napínavá podívaná. Docela mě překvapilo, že to Klenčí vyhrálo podruhé,“ dodal k výsledkům Kopejtko.
Konečné pořadí turnaje bylo následující: 1. Klenčí, 2. Poběžovice, 3. Mokrá, 4. Holýšov, 5. Stříbro, 6. 1.FC Plzeň, 7. F.S.C. Horšovský Týn, 8. Město Touškov.

„Touškovští nakonec skončili poslední, i když na turnaj přijeli jako první. Ráno volali, že kvůli kalamitě přijedou déle, ale nakonec byli v tělocvičně dříve, než pořadatelé, spletli si totiž začátek turnaje,“ prozradil komickou historku Kopejtko a pokračoval: „Dorazilo i dost diváků, řekl bych, že tak stovka lidí se nahoře v hledišti během celého turnaje ´otočila´.“

Pořadatelé nezapomněli ani na vyhlášení nejlepšího střelce a gólmana. Těmi se stali Robert Janek a Jan Kališ. „Tradičně vyhlašujeme i nejlepšího ´bafuňáře´. Letos jsme se rozhodli ho dát našemu členovi Jiřímu Schweinerovi, který nám každým rokem pomáhá s organizací,“ dodal František Kopejtko.

Osobnost Václava Kopejtka si horšovskotýnští fotbalisté připomněli turnajem už posedmnácté. „Když brácha umřel, řekli jsme si, že bychom na něj takhle mohli vždycky vzpomenout. Navíc zimní pauza je ve fotbale vždycky dlouhá. No, ani jsme se nenadáli a už nás čeká osmnáctý ročník,“ poznamenal Kopejtko s tím, že turnaj je určen jen ´starým gardám´, tedy hráčům od 35 let výše.

Už tradičně se předávání pohárů a diplomů uskutečnilo v salonku horšovskotýnské restaurace Na Sídlišti, kde na sportovce čekal oběd a později i hudba. „Máme to spíše jako klubové setkání, kam během večera dorazí i další členové našeho fotbalového oddílu,“ dodal Kopejtko.