Po vyrovnané uplynulé sezoně A týmu Slavoje Koloveč, která v konečném pořadí obsadila šestou příčku, došlo ke změně trenéra. Stávajícího Milana Lucáka vystřídal asistent trenéra dorostenecké ´sedmnáctky´ Martin Bittengl.

Odcházející trenér viděl změnu trenéra jako první krok do nové sezony. „Pokud chceme hrát lepší fotbal, tak potřebujeme kvalitního trenéra. Martin má hodně zkušeností z Viktorie Plzeň, kde tři roky působil jako asistent trenéra dorostu, a myslím, že je určitě dovede přenést do hry,“ okomentoval své odstoupení Milan Lucák s tím, že od týmu neodchází, ale i nadále se bude pohybovat na lavičce mužstva. „Martin mužstvu dokáže pomoct i ve hře, takže na některé zápasy nastoupí do hry. V tomto případě jsme domluveni, že tým budu koučovat já,“ dodal Lucák.

Nový trenér převzal mužstvo se vším všudy a stará se i o podobu nové sestavy. „Na konci jsme zaregistrovali úbytek hráčů. Museli jsme tedy obměnit mužstvo, ale z našich zdrojů to nebylo možné. Máme tu možná dva až tři schopné dorostence, ale mít kádr o dvanácti lidech a čekat na to, než se vykopou z dorostu, to by nebylo řešení,“ řekl Milan Lucák a pokračoval: „Martin přišel s tím, že by do týmu sehnal několik hráčů z Viktorky, což by nám hodně pomohlo. K tomu jsme získali na roční hostování brankáře Janču, který podle mě také klukům pomůže.“

Příprava v Kolovči je od osmého července v plném proudu a v minulém týdnu mužstvo absolvovalo tři tréninky a dva přípravné zápasy. „S novým trenérem a posilami jsem zatím spokojen. Na tréninku po hřišti běhá čtyřiadvacet hráčů, což je podle mě dobré číslo. Co se týče diváků, na utkání s Furthem im Wald jich tu bylo dost a když jich na mistráky bude chodit jednou tolik, tak v klubu budeme spokojeni,“ prozradil svoji představu Lucák.