Nejprve bylo potřeba, aby domažličtí fotbalisté dohráli baráž o druhou ligu. Ale ani případný postup by na rozhodnutí sedmačtyřicetiletého kouče Pavla Vaigla nic nezměnil. Po dlouhých šesti letech odchází z Domažlic a od příštího soutěžního ročníku bude trénovat divizní Senco Doubravka, kde je zároveň společně s Davidem Limberským členem výkonného výboru.

David Limberský v obležení novinářů po sobotním zápase baráže o postup do F:NL na hřišti Viktorie Žižkov, kde Domažlice prohrály 0:4.
Limberský: Žižkov? Trefili jsme ho možná v ligové formě. Kdy bude legenda fit?

Zkušený obránce ale zatím zůstává na soupisce Jiskry, momentálně rehabilituje po operaci kolena. „Odchod Pavla Vaigla mě samozřejmě mrzí, ale chápu ho. Má rodinu, podnikatelské aktivity. Syn mu hraje na Doubravce, chce mu být blíž a dojíždění do Domažlic mu zabírá čas. Možná chce taky odejít na vrcholu,“ řekl Deníku už před baráží Jaroslav Ticháček, prezident Jiskry Domažlice.

Fanoušci domažlické Jiskry se s trenérem Pavlem Vaiglem loučili už po středečním domácím utkání baráže s Viktorií Žižkov.Fanoušci domažlické Jiskry se s trenérem Pavlem Vaiglem loučili už po středečním domácím utkání baráže s Viktorií Žižkov.Zdroj: Ivan Major

„Vypadá to, že s ním skončí i trenér gólmanů Karel Mička, asistent Petr Dobrý má nabídku, aby u nás pokračoval, rozhoduje se. Také hodně záleží na novém trenérovi,“ doplnil šéf klubu. A kdo bude Vaiglovým nástupcem na lavičce Jiskry? „Máme pár adeptů, další se hlásí sami. Ale někteří z nich by chtěli trénovat v Domažlicích jen druhou ligu,“ neprozradil Ticháček žádná jména.

Mluví se o Josefu Parláskovi, Pavlu Fořtovi, ale dokonce i o Pavlu Horváthovi. Ať už to bude kdokoliv, úkol bude mít jasný: znovu hrát na špici ČFL. „Věřím, že Domažlice budou v další sezoně znovu bojovat o nejvyšší mety a kdo ví: třeba na postup Jiskra dosáhne hned příští rok,“ doplnil Pavel Vaigl.

Baráž o F:NL, 2. zápas: FK Viktoria Žižkov - TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) 4:0 (3:0).
PODÍVEJTE SE: Sen se rozplynul. Žižkov usmažil Domažlice v červenobílém pekle